Zyrtare | Sevija mposht Liverpulin, firmos goleadori i Europa League

0

Sevija ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit të Red Bull Salcburg, Munas Dabur. Futbollisti arabo-izraelit do t’i bashkohet skuadrës andaluziane në fund të këtij sezoni, ndërkohë që në gjashtë muaj e ardhshëm do t’i kalojë si i huazuar te kampionët e Austrisë.

Për shërbimet e 26-vjeçarit, Sevija mposhti konkurrencën e Liverpulit, duke bërë një ofertë prej 20 milionë eurosh, pesë prej të cilave do të paguhen në varësi të ecurisë së lojtarit në kampionatin spanjoll.

Gjatë dy sezoneve të fundit me Salcburgun, Dabur shënoi 31 gola në 40 takime, ndërsa për t’u veçuar ka qenë dhe paraqitja në “Europa League”, ku ka shënuar 6 gola në po aq takime, shifër kjo më e larta deri më tani në këtë kompeticion.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.