ZYRTARE | Joshua aktivizon klauzolën, dueli me Ruiz do përsëritet

Promotori i Anthony Joshua-s, Eddie Hearn, konfirmoi me një njoftim në rrjetet sociale përsëritjen e duelit me Andy Ruiz Jr. Në një mbledhje të bërë ditën e sotme Joshua dhe trajneri i tij Robert McCracken i kërkuan promotorit Hearn të aktivizojë klauzolën e përsëritjes së duelit që ndodhej në kontratën e firmosur nga dy boksierët para duelit të 1 qershorit

Ruiz ka të drejtë ta refuzojë përsëritjen e duelit, por në këmbim duhet t’i rikthejë anglezit katër titujt kampion bote që i mori pas fitores së 1 qershorit, skenar ky që ka pak gjasa që të ndodhë. Eventi do të zhvillohet rreth muajit nëntor ose dhjetor.

Vendndodhja e duelit mbetet ende mister, por mediet angleze janë të sigurt se Joshua do të rikthehet të luftojë në stadiumin “Wembley”, Londër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online