Veseli i jep fund tek Empoli, e ardhmja në Turqi

Frederik Veseli i ka dhënë fund aventurës së tij 3-vjeçare me skuadrën e Empolit. Portali i…

E kryer | Tyson Fury rikthehet në shtator, përballë një gjigant nordik

Boksieri i njohur anglez Tyson Fury ka rënë dakord për t’u ndeshur me suedezin Oto Wallin.…

Joshua vs Ruiz 2, anglezi refuzon rikthimin në SHBA

E gjithë bota e boksit është në pritje të përsëritjes së duelit midis Anthony Joshuas dhe…

Inter heq dorë nga Lukaku, Konte gjen një sulmues “low cost”

Interi nuk është më në garë për sulmuesin e Mançester Junajtid, Romelu Lukaku. Në një moment…

Canelo refuzon duelin me Golovkin, në ring e pret një ukrainas

Boksieri më i njohur i momentit, Saul “Canelo” Alvarez, do rikthehet në ring në muajin tetor.…

Fury rikthehet në tetor, në ring e pret ish-kampioni i botës

Tyson Fury po bëhet gati për duelin e tij të radhës. Ish-kampioni i botës do të…

Ruiz paralajmëron Joshuan: Do dobësohem 10 kile për duelin e radhës

Andy Ruiz shokoi të gjithë botën mbrëmjen e 1 qershorit teksa mposhti kampionin e botës Anthony…

VIDEO | Nokauti më brutal në histori, “merciless” Ray Mercer masakron Tommy Morrison

Nokautet janë një pjesë normale e botës së boksit. Aspekti brutal i sportit është një nga…

Përdori steroid anabolik, Dillian Whyte rrezikon pezullimin 4-vjeçar

Boksieri i njohur anglez Dillian Whyte ka vënë karrierën e tij në rrezik pasi ka rezultuar…

Ruiz mesazh Joshuas, ka një kusht për ndeshjen e kthimit

Andy Ruiz do të ndeshet sërish me boksierin me famë botërore, Anthony Joshua. Palët për momentin…

Tjetër tragjedi në boks, vdes boksieri argjentinas

Vetëm një ditë pas vdekjes së boksierit rus Maksim Dadashev, sporti i boksit është goditur nga…

Lomachenko rikthehet në ring, titulli i tretë kampion bote e çon në Londër

Boksieri ukrainas Vasyl Lomachenko do të rikthehet më datë 31 gusht në ring. Kundërshtari i mbajtësit…

Tragjedi në boks, ndërron jetë boksieri i njohur rus

Bota e boksit është e gjitha në zi për shkak të vdekjes së boksierit rus Maksim…

Data dhe vendndodhja, Joshua – Ruiz 2 thuajse zyrtare

Anthony Joshua të rikthehet në ring përballë boksierit amerikano-meksikan, Andy Ruiz, për t’u hakmarrë për humbjen…

Joshua – Ruiz 2 thuajse zyrtare, promotori zbulon vendndodhjen e duelit

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të rikthehen në ring për të vendosur njëherë e mirë…

Pacquiao vs Thurman, bota e boksit me sytë nga Las Vegas

Legjenda e sportit të boksit Manny Pacquaio rikthehet këtë pas pak orësh në ring për duelin…

Fury: Dueli im i radhës në nëntor, Miller kandidati favorit

Tyson Fury është rikthyer në ring. E ardhmja e anglezit është në tregun amerikan, ku ka…

Florian Marku: Ju tregoj pse lashë “MMA”-në për boksin

Florian Marku ka filluar në mënyrë perfekte karrierën e tij në boksin profesionist. Boksieri shqiptar është…

Beterbiev zyrtarizon duelin e radhës, vihet përballë kampionit të botës

Boksieri kampion bote i kategorisë së peshës “Lightweight” (deri në 79 kg), Artur Beterbiev, ka bërë…

Bota e boksit në zi, shuhet Pernell Whitaker

Ish-boksieri i njohur amerikan Pernell Whitaker ka ndërruar jetën ditën e djeshme pas një aksidenti automobilistik…

Marku: Kundërshtari ishte frikacak, së shpejti do më njohin dhe në Angli

Boksieri shqiptar Florian Marku ka dhënë një intervistë për kanalin e njohur në YouTube, “IFL TV”.…

Marku vesh Londrën kuqezi, fitorja e katërt radhazi

Boksieri shqiptari nuk i ndahet fitoreve me nokaut

“E nxjerr nokaut për 2 raunde”, Marku gati për duelin e katërt

Florian Marku po bëhet gati për duelin e katërt si profesionist, vetëm pak muaj pasi debutoi…

“Gjiganti” i UFC-së në hapat e Mekgregor, gati t’i futet boksit

Atleti i njohur i “UFC” Frensis Nganu ka shprehur hapur dëshirën e tij për të provuar…

Wilder vs Fury tanimë zyrtare, boksieri anglez zbulon datën

Disa javë më parë u bë e ditur që dy boksierët me famë botërore Deontay Wilder…

Befason Canelo, “triologjia” me Golovkin drejt kolapsit

Saul “Canelo” Alvarez dhe Gennady Golovkin kanë dhuruar 2 ndër duelet më të famshme të viteve…

Joshua vs Wilder gati për 2020-ën, “WBC” detyron boksierët

Divizioni i peshave të rënda pësoi një tronditje të paimagjinueshme me humbjen e Anthony Joshuas ndaj…

Zyrtarizohet data e Wilder – Ortiz, kampioni i botës rikthehet në shtator

Deontay Wilder do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin e tij kampion bote të…

Ruiz: E di planin e Joshuas, duelin tjetër do jem më agresiv

Mbajtësi i katër brezave kampion bote në peshat e rënda, Andy Ruiz, ka folur për mediet…

Kovalev refuzon ofertën e Canelos, Golovkin qëndron në pritje

Boksieri rus Sergey Kovalev ka refuzuar duelin me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez. Lajmi bëhet i ditur…

Rikthim në ring? Wladimir Klitschko zbulon planet e së ardhmes

Wladimir Klitschko ishte shumë pranë rikthimit në sportin e boksit pasi kompania mediatike “DAZN” i ofroi…

Çmenduria e Canelos, kërkon duelin me rusin Kovalev

Boksieri më i njohur i momentit, Saul Canelo Alvarez, po planifikon të ndërmarrë duelin më të…

Marku gati për duelin e katërt, zbulon emrin e kundërshtarit

Florian Marku ka mësuar emrin e kundërshtarit të tij në mbrëmjen e 13 korrikut, ku boksieri…

BOKS | Behrami dhe Zeneli ndalen në çerekfinale

Boksierët shqiptarë Krenar Zeneli dhe Patriot Behrami kanë mbyllur rrugëtimin e tyre në “Lojërat Europiane, Minks…

Behrami kalon në çerekfinale, 19-vjeçari sfidon kampionin e Europës

Boksieri shqiptar Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinalet e “Lojërave Europiane”. Talenti 19-vjeçar mundi italianin Vinçenco…

ZYRTARE | WBO del me njoftim, Usyk ndeshet me fituesin e Joshua – Ruiz

“WBO” një prej konfederatave më të rëndësishme të boksit profesionist ka bërë të ditur emrin e…

Ruiz: Joshua më nënvleftësoi, jam fans i Tyson Fury-t

Kampioni i botës Andy Ruiz është rikthyer të flasë për duelin e tij me Anthony Joshua-n…

Befason Fury: E admiroj Joshua-n, nga 0 preku majat

Boksieri i njohur anglez Tyson Fury nuk gëzon një raport të mirë me bashkëkombësin e tij…

Fury zbulon të ardhmen: Ja kur ndeshem me Wilder

Tyson Fury-t i mjaftuan dy raunde për të fituar duelin me boksierin gjerman Tom Schwarz. Në…

VIDEO | “Tyson Fury Show”, boksieri anglez i mahnit të gjithë në Las Vegas

Debutimi i Tyson Fury-t në Las Vegas nuk kishte si të shkonte më mirë. Spektakli filloi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online