Zhorzhinjo: Shkojmë në finale, kam rezervuar hotel në Baku që tani!

Çelsi nuk po kalon një moment të mirë, teksa javën e shkuar pësoi një humbje të hidhur në fushën e Evertonit, duke kompromentuar akoma më shumë pozitat e tyre në renditje, pasi vendi i katërt që të çon në Champions duket më larg tashmë.

Rruga më e lehtë drejt Championsit, duket ajo e të fituarit kompeticionin e Europa League, ku blutë ndodhen në çerekfinale, me shortin që i ka vënë përballë Slavias së Pragës. Lidhur me sezonin, trajnerin Sarri si dhe Europa League, ka folur së fundmi, mesfushori Zhorzhinjo, i cili duket mjaft optimist.

SARRI – “Mendoj se Çelsi do të jetë akoma më mirë sezonin e ardhshëm. Sarri ka nevojë për kohë, futbolli është i tillë. Të luash të enjtën në Europa League dhe të dielën në Premier League është diçka e vështirë dhe e lodhshme.”

EUROPA LEAGUE – “Shorti në Europa League ishte i favorshëm, por nga gjysmëfinalet nuk mund të shpëtosh dhe aq lehtë. Shpresoj për më të mirën dhe shpresoj që në finalen e madhe në Baku të luajmë ndaj Napolit. E parashikoj diçka të tillë dhe e kam rezervuar që tani hotelin në Azerbajxhan.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online