Browsing Tag

Jorginho

Zhorzhinjo: Aspak trishtim, vetëm mirënjohje për Sarrin

Një trajner i do të gjithë lojtarët, por me ndonjërin krijon një lidhje ndryshe nga të tjerat. I tillë është edhe rasti midis Mauricio Sarrit dhe Zhorzhinjos. Të dy punuan bashkë te Napoli dhe italo-braziliani ishte një pikë kyçe e skemave…

“Kam jetuar me 20 euro në javë, agjenti më mashtroi”

Agjentët janë shndërruar në një nyje të rëndësishme për botën e futbollit. Janë ata që zotërojnë dokumentacionet ligjore dhe kanë në dorë karrierën e futbollistëve. Ka nga ata që janë të ndershëm dhe të rregullt, por ekziston edhe e…

Zhorzhinjo-Juventus, agjenti e afron mesfushorin me kampionët

Zhorzhinjo është një nga mesfushorët, që ndiqet nga Juventusi. Ky repart nuk ka pasur konsolidimin e duhur këtë sezon dhe drejtuesit do të ndërhyjnë për të sjellë emra të mëdhenj dhe cilësorë. Mesfushori i Çelsit është një nga kandidaturat…