Tragjedia në Xhenova, nismë e veçantë në Seria A

0

Pas tragjedisë së ndodhur në Xhenova, Seria A ka ndërmarrë një iniciativë domethënëse, teksa krahas krijimit të një fondi për të ndihmuar xhenovezët, në nder të viktimave pas shembjes së urës “Morandi”, në bluzat e klubeve të elitës së futbollit italian do të shkruhet edhe një mesazh: “Xhenoa në zemër”.

Të gjitha ekipet që do të zbresin ën fushë këtë javë do të kenë një imazh ku përfshihet një zemër dhe ura “Morandi”. Nisma është mbështetur edhe nga gjyqtarët, të cilët janë përfshirë në këtë nismë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.