Browsing Tag

Primera Division

La Liga në SHBA, ndërhyn qeveria spanjolle dhe UEFA

Marrëveshja e presidentit të La Ligës, Havier Tebas, me një kompani amerikane për zhvillimin e ndeshjeve të kampionatit spanjoll në Amerikë ka marrë një goditje të fortë.  Lajmi bëhet i ditur nga gazeta sportive “MARCA”, sipas së cilës…

Në Spanjë japin alarmin, te Reali kanë filluar klanet

Situata te Reali i Madridit mund të mos jetë aq e qetë sa ç’mund të duket nga jashtë. Sipas një lajmit të publikuar nga gazeta prestigjioze spanjolle “El Confidencial”, raportet midis lojtarëve të skuadrës madrilene janë në një pikë…

Zgjidhje emergjente, Reali gjen rezervën e Benzemas në Francë

Merkatoja në Spanjë mbyllet pas 9 ditësh dhe te Real Madrid kanë mbetur ende shumë boshllëqe. “Los Blancos”, nuk kanë arritur të gjejë një zëvendësues për Kristiano Ronaldon, ose të paktën një sulmues më të mirë se Benzema. Të gjendur…