Federer: Jeta vazhdon, s’kam ndërmend të mërzitem për një ndeshje tenisi

Roxher Federer humbi një finale dramatike ndaj rivalit serb Novak Xhokovicc. Tenisi zviceran pati dy mundësi…

VIDEO | Xhokoviç mbret i “Wimbledon”, sa shumë shpërdoron Federer

Novak Xhokoviç është shpallur fituesi i turneut të “Wimbledon”. Tenisti serb mundi në finale zviceranin Roxher…

VIDEO | Spektakël në Wimbledon, Federer eliminon Nadal dhe prek finalen

Tenisti 37-vjeçar shkon për të 12-ën herë në finalen e turneut Grand Slam

VIDEO | Xhokoviç sërish në finale, Bautista Agut i pafuqishëm

Novak Xhokoviç është finalisti i parë i trofeut të “Wimbledon”. Kampioni në fuqi i Grand Slam-it…

S’ka më surpriza në “Wimbledon”, Federer, Nadal dhe Xhokoviç në çerekfinale

Surprizat në “Wimbledon” duken se kanë marrë fund. Befasitë e raundeve të para nuk po përsëriten…

Xhokoviç tërbon serbët, bën aleancë me “armikun”

Në Serbi plagët e së shkuarës nuk harrohen lehtë, të paktën për një pjesë të popullit…

VIDEO | Shiu ndal “Roland Garros”, Xhokoviç – Tim takohen të nesërmen

Gjysmëfinalja e dytë e turneut Grand Slam “Roland Garros”, midis Novak Xhokoviç dhe Dominik Tim është…

VIDEO | Xhokoviç s’u beson syve, tenisti austriak mahnit me pikën e vitit

Tenisi austriak Dominik Tim ka realizuar padyshim pikën më të bukur të turneut Grand Slam, “Roland…

Nadal “shtypet” nga Xhokoviç, serbi vendos rekord në Australi

Novak Xhokoviç është shpallur fituesi i turneut Grand Slam, “Australian Open”. Tenisi serbi mund në finale…

Australian Open/ Xhokoviç e kthen gjysmëfinalen në stërvitje, tani e pret Nadal

Asnjë mëshirë: Novak Xhokoviç e ka shpartalluar në kohë rekord francezin Ljuka Puj, duke fituar 3-0…

Nishikori dorëzohet para kohe, Xhokoviç shëtit drejt gjysmëfinales

Novak Xhokoviç është kualifikuar për në gjysmëfinalet e Australian Open, pasi fitoi sot ndaj japonezit Kei…

Letra prekëse e Xhokoviç, Mërrei më shumë se një rival për serbin

Tenisti skocez Endi Mërrei shokoi botën e tenisit, teksa deklaroi para dy ditësh se do të…

VIDEO | Befasohet Xhokoviç, spanjolli Bautista Agut e eliminon në gjysmëfinale

Tenisti numër një i renditjes botërore Novak Xhokoviç është mundur në gjysmëfinalen e “Qatar Open” nga…

Xhokoviç nuk dorëzohet: Dua të thyej rekordin e Federer

Novak Xhokoviç nuk ia doli të dilte triumfues në finalet “ATP”-së, teksa u mund ta tenisti…

E bujshme, një 21-vjeçar mposht Xhokoviç

Aleksandër Zverev, ky është tenisti më i ri që ka rrëmbyer skenën. 21 vjeç dhe ka…

Xhokoviç “perandor” në Kinë, tani Nadal në shënjestër

Serbi Novak Xhokoviç është shpallur këtë të diel kampion i Master 1.000 në Shangai, pas triumfit…

Xhokoviç ia del sërish, triumfon në US Open

Novak Xhokoviç ka arritur që të triumfojë sërish në US Open. Serbi ka mundur në finale…

Është kthyer mbreti, Xhokoviç fiton trofeun që i mungonte në karrierë

më në fund Novak Xhokoviç është kthyer ai që njohim prej shumë vitesh dhe mbrëmë vonë…

Federer-Xhokoviç, Titanët përballen sonte pas dy vitesh e gjysmë

Roxher Federer dhe Novak Xhokoviç rikthehen të përballen me njëri-tjetrin pas dy vitesh e gjysmë pritje.…

Dita e çmendur e Uimbëldonit, bien Mërej e Xhokoviç     

Një ditë e çmendur ajo e Uimbëldonit pasditen e djeshme. Pas rezultateve të çerekfinaleve, legjenda zvicerane…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online