Video | Sadio Mane çon Nejmarin me “pushime”, UEFA i vlerëson driblimin fantastik

0

Sadio Mane është një ndër lojtarët më të spikatur të momentit. Sulmuesi nga Senegali njihet si një ndër dribluesit më të mirë në planet, që kombinon në mënyrë perfekte në lojën e tij shpejtësinë dhe zgjuarsinë në situatat një kundër një me lojtarët kundërshtarë.

Vetë llogaria e “UEFA Champions League” në rrjetin social “Twitter” ka vlerësuar një driblim mjaft të bukur të Manes, ku kundërshtari që e ka pësuar ka qenë vetë ylli brazilian Nejmar, i cili u trullos disi nga aftësitë e kundërshtarit të tij afrikan.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.