Browsing Tag

mane

Mane kundër Mahrez, sot zgjidhet mbreti i Afrikës

Sot do të luhet finalja e madhe e Kupës së Afrikës, me Algjerinë dhe Senegalin që do të përplasin “brirët”. Mane luan kundër Mahrez, një duel titanësh, që duket se nuk mbaroi me përfundimin e Premier League. Mane triumfoi përballë Mahrez…

VIDEO | Mane i papërmbajtshëm, Senegali prek çerekfinalen

Senegali vazhdon marshimin drejt trofeut të Kupës së Kombeve të Afrikës. Kombëtarja senegaleze siguroi biletën në finale duke mundur Ugandën me rezultatin 1 – 0. Golin e vetëm të takimit e shënoi sulmuesi i njohur Sadio Mane. Në…

VIDEO: Nis festa te Liverpuli, Mane është i magjishëm

Sadio Mane ka shënuar golin e parë për Liverpulin në takimin kundër Ulvërhampton. Sulmuesi nga Senegali ka qenë i jashtëzakonshëm këtë sezon dhe vazhdon të jetë i rëndësishëm edhe në takinin e fundit të kampionatit. Manccester Siti vijon të…

Kritika për Salah: Egoist, nuk pason te Mane nga inati!

Mohamed Salah bëri një sezon të parë të shkëlqyer me fanellën e Liverpulit, por në këtë sezon, numrat e tij janë larg pritshmërive. Edhe pse ka pasur raste të pafundme për të shënuar, numri 11 i Liverpulit ka gabuar shpeshherë, madje edhe…

Nojer: Bëmë shumë pak në sulm, ja si ma hodhi Mane

Manuel Nojer ka pranuar para gazetarëve se humbja ndaj Liverpulit ishte krejtësisht e merituar. Në fjalët për gazetarët pak minuta pas përfundimit të takimit, “gardiani” i Bajernit foli për golin e parë të Manes dhe analizoi se çfarë shkoi…

FOTO | Prenga mund të jetë i qetë, vjen edhe goleadori

Laçi do të ndeshet nesër në mesditë me skuadrën e Luftëtarit, në një takim që pritet me shumë interes në kampin bardhezi. Skuadra kurbinase ka pretendime këtë edicion, pasi synon zonën europiane. Me atë çka ekipi ka dhënë në dy fazat e para…

Klop mund të festojë, kontratë e re për yllin e skuadrës

Stadio Mane zgjidh të ardhmen e tij. Sulmuesi, i cili shënoi sezonin e kaluar 20 gola, do të qëndrojë në “Anfilld”. Sipas “Mirror” te Liverpuli janë të bindur se 26-vjeçari do të nënshkruaj një kontratë të re afatgjatë. Së bashku me…