VIDEO: Edhe Franca ka një Karius, Lensi i dhuron Ligën 1 Dizhonit

0

Në ndeshjen e kthimit të finales playoff për një vend në Ligue 1 në Francë Dizhon ka fituar 3-1 ndaj Lensit dhe e ka mbyllur sezonin me festë.

Në vajtje kishte përfunduar 1-1 dhe Lens ekuilibri gjithçka në 45 minutat e para në kthim.

Pjesa e parë përfundoi 1-1, por në pjesën e dytë, në minutat 70 e 89, portieri mik bëri dy gafa te frikshme, të nivelit të Loris Karius në finalen e vjetshme në Champions League.

Dizhon falënderoi dhe shënoi 2 golat e festës së madhe, Lens mbetet në Ligue 2.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.