Browsing Tag

Verona

Ofertë konkrete, Baloteli pranë rikthimit në Serie A

Mario Baloteli vazhdon të jetë një lojtar i lirë dhe e ardhmja e tij lidhet me Italinë. Oferta e fundit i ka ardhur nga Verona, klub që u rikthye në fund të sezonit të kaluar në Serie A. Për 28-vjeçarin interesohen edhe Breshia me…

Rrahmani: Hap i madh në karrierë, ja pse zgjodha Veronën

Armir Rrahmani u transferua te skuadra e Hellas Verona dhe do të jetë një shqiptar tjetër që do të luajë në Serie A këtë sezon. Mbrojtësi dardan ka thënë sot fjalët e parë si lojtar i Veronës, si dhe ka zgjedhur numrin që do të mbajë në…

Ndryshim plani, Amir Rrahmani përfundon në Serie A

Merkato nuk rresht kurrë së dhuruari surpriza. U përfol për një transferim të Amir Rrahmanit nga Dinamo Zagreb drejt Standard Liezhit në Belgjikë, por një tjetër klub ka vepruar shpejt në momentet e fundit dhe ka siguruar shërbimet e…

Objektivi i janarit, Milani do një korean

Korea e Jugut ka arritur në finale në Lojërat Aziatike dhe do të përballet me Japoninë. Lojtari i momentit të ekipit U23 koreano jugor nuk është Son i Totenhemit, por Seung Vu Li . 20-vjeçari është pjesë e Veronës dhe autori i dy golave që…