Browsing Tag

Vedat Muriqi

Muriqi nuk duron më, zbulon ku do luajë vitin e ardhshëm

Bisedimet e stërzgjatura midis Rizesporit dhe klubeve të shumta të interesuara për Vedat Muriqin, duket se kanë lodhur dhe vetë sulmuesin shqiptar. Duke qenë se negociatat nuk po rezultonin të frytshme, futbollisti ka marrë vetë çështjen në…

VIDEO | “Bisha” Vedat Muriqi nuk ndalet, gol dhe asist

Vedat Muriqi është kthyer në një mostër, pasi në Turqi vijon të shënojë rregullisht për Rizesporin. Sot ia ka dalë që në minutën e dytë, teksa ka ndëshkuar skuadrën e Konjaspor. Për sulmuesin shtatlartë ky është goli i 11-të në kampionat.…

VIDEO | Muriqi përbindësh goli, Rizespori marshon

Vedat Muriqi ndodhet në një formë fantastike. Sulmuesi i Rizesporit ka gjetur golat e radhës në kampionat gjatë ditës së sotme. 24-vjeçari ka shënuar dy herë në ndeshjen shtëpiake përballë Kajserisporit. Muriqi zhbllokoi shifrat në…

VIDEO | Muriqi nuk ndalet, habitet çfarë eurogoli shënoi!

Rizespori po kalon një formë të mirë në kampionatin turk. Tre fitore rresht, ndërsa sot po përballet në shtëpi me Antaljasporin. Vedat Muriqit i kanë mjaftuar vetëm 6 minuta lojë për të gjetur golin. Sulmuesi i Rizesporit ka marrë një…

FOTO | Askush si Muriqi, statistikat e nxjerrin në krye

Fundjava që lamë pas ishte mjaft pozitive për Vedat Muriqin në Turqi. Futbollisti i kombëtares së Kosovës, shënoi golin e parë në fitoren, që ekipi i tij Rizespor arriti ndaj Akhisarspor, me të cilët aktivizohet sulmuesi i kombëtares…

“Gjiganti” Muriqi, në Turqi është “mbreti” i ajrit

Vedat Muriqi po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës në Superligën turke. Futbollisti shtatlartë ka shënuar gjashtë gola, në 19 takime, ndërkohë që nuk harron as të shërbejë shokët e ekipit me asiste, me plotë pesë të tillë. Një…

Terim do sulmues, Muriqi në listën e gjigantit turk

Vedat Muriqi është sulmuesi kryesor i Rizersporit, klub që mund t’i humbasë shërbimet e tij në muajin janar. Nga Turqia vjen lajmi se për Muriqin interesohet Gallatasaraj, klub gjigant atje. Ndër të tjera thuhet se Fatih Terim e ka dhënë…

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit , ndeshja që përfundoi në barazim 1 – 1. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi golin që barazoi shifrat për vendasit për skuadrën vendase në…