VIDEO | Çfarë starti, Muriqi prezantohet me dopietë te Fenerbaçe

Sot, në takimin miqësor përballë Bursaspor, Vedat Muriqi debutoi me fanellën e Fenerbaçes dhe çfarë debutimi……

Rizespori zbulon një goleador, ofertë për pasuesin e Muriqit

Vedat Muriqi bëri një sezon të shkëlqyer në Turqi me ekipin e Rizesporit, ku në ndeshje,…

Muriqi i zuri vendin, Soldado firmos në Andaluzi

Fenerbahçe nuk pranoi të rinovonte kontratën e sulmuesit Roberto Soldado. Futbollisti spanjoll luajti për dy vite…

Muriqi nuk duron më, zbulon ku do luajë vitin e ardhshëm

Bisedimet e stërzgjatura midis Rizesporit dhe klubeve të shumta të interesuara për Vedat Muriqin, duket se…

Merr fund saga, Muriqi nënshkruan me skuadrën e re

Vedat Muriqi ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar në këtë merkato vere, pasi shumë…

Gallatasaraj shet bomberin e skuadrës, Muriqi dhe “ish”-i i Arsenalit në listë

Gallatasaraji është shumë pranë shitjes së kryegolashënuesit të kampionatit turk Mbaje Dianje. Sulmuesi senegalez shënoi 30…

Dy shqiptarë për sulmin e Lacios, zbulohet plani i Tares

Lacio është në kërkim të një sulmuesi dhe Igli Tare ka nisur me kohë punën për…

Ofertë e çuditshme për Muriqin, Gallatasaraj ofron dy lojtarë në këmbim

Vedat Muriqi është kthyer në objektivin kryesor të Gallatasarajit. Kampionët e Turqisë kërkojnë të fuqizojnë repartin…

VIDEO | Gol dhe asist, Muriqi merr “medaljen e argjendtë” në podiumin e golashënuesve

Vedat Muriqi mund të ketë zhvilluar ndeshjen e fundit me fanellën e Rizesporit. Mbrëmjen e sotme…

Një “bomber” shqiptar drejt Francës, agjenti zbulon bisedimet

Një ndër zbulimet e këtij viti në Superligën Turke ka qenë padyshim sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi.…

VIDEO: Gola dhe asiste, fundjava nis mbarë për legjionarët

Fundjava na servit një numër të madh ndeshjesh dhe një numër edhe po aq të madh…

Muriqi i shumëkërkuar, ka “derbi” në Stamboll për sulmuesin

Vedat Muriqi ka qenë një ndër zbulimet e këtij sezoni në Superligën turke, teksa ka shënuar…

“Fati, përqendrimi, gabimet”, nga Zeneli te Rashica bëjnë autokritikë

Të barazosh ndaj Bullgarisë nuk është turp, përkundrazi, sidomos nëse je Kosova, një ekip mjaft i…

VIDEO | Perla e Muriqit nuk mjafton kundër Fenerbahçes, te Rizespori është njëshi

Rizespori i Vedat Muriqit nuk mundi të shmangte humbjen në transfertën ndaj Fenebahçes. Skuadra nga Stambolli…

VIDEO | Shkëlqejnë Rashica dhe Muriqi, vlerësim maksimal për dy sulmuesit

Viti 2019-të ka filluar shumë mirë për dy yjet e përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica dhe…

“Gjiganti” Muriqi, në Turqi është “mbreti” i ajrit

Vedat Muriqi po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës në Superligën turke. Futbollisti shtatlartë ka…

VIDEO | Muriqi përshëndet rrjetën, Cikalleshi prek fundin  

Java e 19-të në kampionatin turk rezervoi përballjen mes skuadrës së Rizespor ku aktivizohet sulmuesi i…

VIDEO | Muriqi fiton derbin e shqiptarëve në Turqi, 90 minuta për Vrionin

Rizespori, skuadra ku aktivizohet Vedat Muriqi ka qenë surpriza e javës në Superligën turke, pasi ka…

Legjionarët | Abrashi rikthehet në fushë, Muriqi gjen rrjetën

Shumë skuadra evropiane po shfrytëzojnë këto ditë ndërprerjeje të kampionatit për të kryer fazë të mirë…

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit ,…

Hames “asist” për Shabanin, shqiptari provon shijen e Champions-it

Meritan Shabani do të jetë në stol në ndeshjen e sotme mes Bajenrit dhe AEK-ut. Mesfushori,…

VIDEO / Muriqi acaron Beshiktashin, sulmuesi protagonist në autogolin e vendasve

Rizespori i Vedat Muriqit dhe Samir Ujkanit është mundur thellë nga Beshiktashi me rezultatin 4 –…

Muriqi “ndëshkon” Fenerbahçen, Cikalleshi mungon në fitoren e Gëztepes

Vedat Muriqi ka hapur serinë e golave në fitoren 3-0 të Rizersporit ndaj Fenerbahçes. Sulmuesi i…

Nis sezoni në Turqi, Cikalleshi e Muriqi e fillojnë me humbje

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, nuk e ka nisur siç duhet sezonin e ri në…

Muriqi la Superligën për të luajtur regullisht, debutimi është fenomenal

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, bëri një zgjedhje të vështirë në janar, duke vendosur…

Muriqi braktis Gençlerbirligin pas 4 golave kundër Kamzës

Vedat Muriqi u lodh së qeni plani B. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës (ish-Shqipëria U-21), tashmë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online