Browsing Tag

Voluntari

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit , ndeshja që përfundoi në barazim 1 – 1. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi golin që barazoi shifrat për vendasit për skuadrën vendase në…

Zenga me mision shpëtimi, pranë akordit me klubin rumun

Valter Zenga është drejt rikthimit në Rumani. Trajneri italian është pranë akordit me klubin e Voluntarit. Menaxheri i klubit, Jan Andon, një nga mbrojtësit e famshëm rumun të viteve 90-të, ka kontaktuar me Zengën. Ky i fundit është…