Rizespori zbulon një goleador, ofertë për pasuesin e Muriqit

Vedat Muriqi bëri një sezon të shkëlqyer në Turqi me ekipin e Rizesporit, ku në ndeshje,…

Muriqi nuk duron më, zbulon ku do luajë vitin e ardhshëm

Bisedimet e stërzgjatura midis Rizesporit dhe klubeve të shumta të interesuara për Vedat Muriqin, duket se…

“Nuk e shes për këtë shifër”, presidenti i Rizesporit zbulon ofertat për Muriqin

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi ka disa oferta nga klube të mëdha. Paraqitjet e mira…

VIDEO | Gol dhe asist, Muriqi merr “medaljen e argjendtë” në podiumin e golashënuesve

Vedat Muriqi mund të ketë zhvilluar ndeshjen e fundit me fanellën e Rizesporit. Mbrëmjen e sotme…

VIDEO | Skandal në Turqi, një penallti qesharake vendos fatin e titullit

Skuadra e Gallatasarajit ishte protagoniste e një përmbysje të çmendur ndaj Rizesporit. Ekipi nga Stambolli po…

Një “bomber” shqiptar drejt Francës, agjenti zbulon bisedimet

Një ndër zbulimet e këtij viti në Superligën Turke ka qenë padyshim sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi.…

VIDEO | Muriqi përbindësh goli, Rizespori marshon

Vedat Muriqi ndodhet në një formë fantastike. Sulmuesi i Rizesporit ka gjetur golat e radhës në…

VIDEO | Perla e Muriqit nuk mjafton kundër Fenerbahçes, te Rizespori është njëshi

Rizespori i Vedat Muriqit nuk mundi të shmangte humbjen në transfertën ndaj Fenebahçes. Skuadra nga Stambolli…

VIDEO | Kepa-Sarri? Nuk keni parë asgjë, ja ç’bënte kushëriri i Etosë!

Përplasja Kepa-Sarri solli polemika të shumta në futbollin anglez, por jo vetëm. Trajneri italian vendosi të…

VIDEO | Shkëlqejnë Rashica dhe Muriqi, vlerësim maksimal për dy sulmuesit

Viti 2019-të ka filluar shumë mirë për dy yjet e përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica dhe…

VIDEO | Muriqi nuk ndalet, habitet çfarë eurogoli shënoi!

Rizespori po kalon një formë të mirë në kampionatin turk. Tre fitore rresht, ndërsa sot po…

FOTO | Askush si Muriqi, statistikat e nxjerrin në krye

Fundjava që lamë pas ishte mjaft pozitive për Vedat Muriqin në Turqi. Futbollisti i kombëtares së…

VIDEO | Muriqi fiton derbin e shqiptarëve në Turqi, 90 minuta për Vrionin

Rizespori, skuadra ku aktivizohet Vedat Muriqi ka qenë surpriza e javës në Superligën turke, pasi ka…

Aventura e “hidhur” turke, Ujkani flet hapur: Dua të kthehem në Itali

Gjatë verës së shkuar, portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, vendosi të provonte një eksperiencë…

Legjionarët | Abrashi rikthehet në fushë, Muriqi gjen rrjetën

Shumë skuadra evropiane po shfrytëzojnë këto ditë ndërprerjeje të kampionatit për të kryer fazë të mirë…

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit ,…

VIDEO | Muriqi “turpëron” portierin kundërshtar, nuk mjafton për Rizesporin

Rizespori arriti një barazim në transfertë me ekipin e Sivasporit, duke barazuar 1-1. Goli i miqve…

VIDEO / Muriqi acaron Beshiktashin, sulmuesi protagonist në autogolin e vendasve

Rizespori i Vedat Muriqit dhe Samir Ujkanit është mundur thellë nga Beshiktashi me rezultatin 4 –…

Muriqi e bën “sefte”, vjen goli i parë në Superligën turke

Vedat Muriqi ka gjetur golin e parë më ekipin e Rizesporit. 24 vjeçari u transferua këtë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online