Simeone gjen zëvendësuesin e Rodrit, është në Premier Ligë

Simeone ka një detyrë shumë të vështirë këtë verë. Argjentinasit i duhet të rindërtojë një skuadër…

Goditje e zgjuar e Uotford, i “vjedh” një talent Man. Sitit

Uatford ka rrëmbyer një talent mjaft të shquar nga skuadra e Mançester Sitit. Tom Dele-Bashiru ka…

VIDEO | Dortmundi “fluturon” me Sançon, Ajaksi triumfon me përmbysje

Borusia Dortmund edhe një herë ka treguar se do të jetë një kërcënim mjaft serioz për…

Kishte vendosur tërheqjen, veterani mbetet “ujk” edhe për një vit

Portieri veteran Heurelio Gomez ka shtyrë kontratën me Uatford. Braziliani ishte pranë tërheqjes nga futbolli i…

VIDEO | Një fenomen 17-vjeçar shtang Brazilin, Liverpuli hidhet në sulm

Brazili nuk ka resht së prodhuari talent të rrallë. “Diamanti” më i fundit që po përpunohet…

Olsen një zhgënjim total te Roma, destinacioni i ri është në Angli

Blofet e Romës në merkaton e verës që lamë pas ishin të shumta. Krahas lojtarëve si…

Watford në finalen e Kupës FA, portieri mesazh për Elton John: Anulo koncertin!

Elton Xhon është njeriu që e ringriti ekipin e Uatfordit shumë kohë më parë, teksa tashmë…

VIDEO | “Perla” e Eriksen nderon Totenhemin, tri ekipe në “vallen” e mbijetesës

Një gol në limite i Kristian Eriksen ka mjaftuar që Totenhemi të marrë tri pikët ndaj…

VIDEO | Gafë trashanike dhe karton i kuq, Uatfordi “kapitullon” në 100 sekonda

Skuadra e Uatfordit ka përjetuar një makth brenda 100 sekondash. Fillimisht portieri Ben Forster bën një…

Uotford në finalen e Kupës FA, portieri titullar: Do refuzoj të luaj!

Uotfordi ka bërë diçka historike fundjavën e shkuar, sepse mundi me një përmbysje fantastike Ulvërhemptonin në…

VIDEO: Spektakël në Wembley, Deulofeu futet dhe çon Uotfordin në finalen e Kupës FA!

Futbolli anglez, kush tjetër veç tij, mund të dhurojë magji të tilla si ajo e sotmja…

Merkato në Angli dhe Francë, shtypi italian zbulon planet e Milanit

Botimi i ditës së sotme i së përditshmes “Corriere Dello Sport” ishte fokusuar te një lajm…

VIDEO | Siti makineri perfekte, Sterling likuidon Uatfordin

Mançester Siti vijon të jetë i pandalshëm në Premier Ligë, teksa ka marrë triumfin e radhës…

VIDEO | Liverpuli festival golash ndaj Uatfordit, Siti mjaftohet me Agueron

Liverpuli dhe Mançester Siti nuk gabojnë dhe triumfojnë në shtëpi, respektivisht ndaj Uatfordit me shifrat 5-0…

E duan dy klube, deklarata e Delofeut bën me krahë tifozët e “djallit”

Zherard Delofeu u përfol në muajin janar për një kalim të mundshëm te Milani, klub në…

VIDEO: Milani ia dinte vlerën, Deulofeu magjeps me 3 gola e 1 asist

Uotfordi ka dhuruar spektakël sot në Kardif, duke fituar 5-1, në ndeshjen e javës së 27-të…

Gatuzo zbulon dëshirën e merkatos, anglezët i përcaktojnë formulën

Paketa dhe Kristof Piatek nuk mjaftojnë dhe Milani po bën maksimumin t’i dhurojë një tjetër lojtar…

PSG në ndjekje të një mesfushori, ka balotazh në Premier League

Trajner i PSG-së Tomas Tuhel e ka bërë të qartë se skuadrës së tij i duhet…

Ançeloti jep lajmin e keq për PSG-në, “plani B” është ylli Uotfordit

Karlo Ançeloti ka shuar çdo shqetësim të tifozëve të Napolit në lidhje me situatën e mesfushorit…

VIDEO | Rrëzoi anësorin dhe nuk i kërkoi falje, ky lojtar është më i urryeri në Angli!

Sulmuesi i skuadrës së Uotfordit, Isak Sukses, është vënë në qendë të kritikave në rrjetet sociale,…

VIDEO | Fitore me aromë Champions-i për Çelsin, protagonisti është Hazard

Çelsi është rikthyer te fitorja, duke mundur Uotfordin në transfertë me rezultatin 2 – 1. Hazardi,…

Ekipi i Kantes ruan traditën, statistika e veçantë dominohet nga francezët

Skuadra e Kaenit në Francë vazhdon të bazojë lojën te mesfushorët shkatërrues, të cilët vrapojnë pa…

Sarri nuk duron më: Momenti për të reaguar, kam një kërkesë për nesër

Futbolli anglez nuk njeh pushim, madje tani rrit marshin e tij duke luajtur më shpesh se…

“Faleminderit që na lejuat të ëndërrojmë”: Tifozët e Uotford tregojnë klas në tribuna

Ditën e djeshme u luajt në “King Poëer Stadium” përballja midis Leister dhe Uotford, që përfundoi…

VIDEO / Junajtid dhe Murinjo i japin fund ecurisë surprizë të Uotfordit

Mançester Junajtid ka fituar me rezultatin 2-1, transfertën e vështirë ndaj londinezëve të Uotfordit. Skuadra vendase…

Surprizë nga Evertoni, transferon për 45 milionë € talentin brazilian

Klubet angleze duket se do të jenë “mbretërit” e shpenzimeve të merkatos së kësaj vere. Evertoni…

Liverpuli, barazim dhe polemika në Uotford

Pas “lumit” të golave, 7 të tillë, dje në Arsenal-Lester Siti, e ka pasur radhën sfida…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online