Browsing Tag

De Gea

Largimi i Bufon, PSG gati goditjen e bujshme për portën!

Skuadra e PSG-së ka pasur gjithmonë disa nga portierët më të mirë në Europë, por asnjë nga numrat 1 nuk ka arritur të sigurojë një vend titullari të padiskutueshëm. Kevin Trap nuk ia doli të shfrytëzonte mundësinë për të qenë titullar, duke…

Sezoni për t’u harruar i De Geas, edhe Karius më mirë

David De Gea është në qendër të vëmendjes së mediave britanike, jo vetëm për kontratën e tij që skadon këtë verë dhe rinovimi po mungon, por dhe për ndeshjet shumë të dobëta që ka bërë. Portieri spanjoll ka bërë shumë gabime këtë sezon, që…

VIDEO | Tre gafa në tre ndeshje, ç’po ndodh me De Gean

David De Gea ka fituar prej vitesh reputacionin si një ndër  portierët më të mirë në qarkullim.  Për disa sezone me radhë “gardiani” spanjoll” është cilësuar si lojtari më i mirë i Mançester Junajtid, por këtë vit situata është ndryshe.…

VIDEO: Gafa e tretë radhazi, çfarë po ndodh me De Gean?

David De Gea është një nga emrat që përmendet më shpesh kur vjen diskutimi për portierin më të mirë në botë. Megjithatë, portieri spanjoll në javët e fundit ka bërë paraqitje për t’u harruar. Gjithçka nisi me një gabim amatoresk në…

VIDEO: Gafa e De Geas, shikoni reagimin e Ter Shtegen

Ter Shtegen dhe De Gea janë dy nga portierët më të mirë në botë, por në përplasjen mes Barcelonës dhe Mançester Junajtid, portieri i “Djajve” bëri një gafë të pafalshme dhe pësoi tre gola. Gafa te goli i dytë ishte thuajse e pabesueshme…

VIDEO | “Djajtë” zbaviten në Dubai, ja si e presin De Gean

Mançester Junajtid po kryen fazën përgatitore në Dubai dhe futbollistët e “Djajve të kuq” po i shijojnë në maksimum ditët e ngrohta. Duket se të besuarit e Solskjaer janë në një moment shumë të mirë dhe klima në skuadër është ajo e duhura.…

Çudia | De Gea apo Kurtua u shpall më i miri?

Në mbrëmjen Gala të zhvilluar në Londër, organizatorët ishin kujdesur që gjithçka të shkonte “vaj” sa i përket spektaklit, por një tjetër element tërhoqi vëmendjen në ndarjen e çmimeve për lojtarët, trajnerët dhe tifozët e vitit.…

Habia e madhe: Felaini paguhet më shumë se… De Gea!

Maruan Felaini është rikthyer të ketë një vend titullari te Mançester Junajtid. Pas tre javëve të para, ku belgu erdhi në lojë nga stoli në kampionat duket se çdo gjë tani ka ndryshuar. Mesfushori 30-vjeçar mbështetet shumë nga Zhose…

E konfirmon Murinjo, Junajtid “blindon” De Gean

Gjatë viteve të fundit, David De Gea, ka qenë disa herë afër largimit nga “Djajtë e Kuq”. Gardiani ka pasur gjithmonë dëshirë të kthehet në atdhe, dhe farë mirë mund t’ia kishte dalë, po të mos ishte për një minutë vonesë në sistemin e…

De Gea drejt Realit, Mou më në fund pranon

Portieri David de Gea duket se shumë shpejt do të bëhet pjesë e Real Madridit. Gardiani numër 1 i kombëtares spanjolle, aktualisht te Man. Junajtid, është një ëndërr e vjetër e presidentit madrilen, Florentino Perez. Klubi i bardhë beson se…

De Gea do Realin, i kërkon ndihmë Ramosit

David De Gea i ka kërkuar ndihmë mbrojtësit të Real Madridit, Serxho Ramos, që të bëjë të mundur kalimin e tij në “Santiago Bernabeu”. Lajmi vjen nga gazeta portugeze “A Bola”. Sipas saj, portieri i Mançester Junajtidit ka folur me…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online