Video | Barcelona “shkërmoq” Hueskën, festival golash nga Mesi & Co.

0

Barcelona dhuroi spektakël në “Camp Nou” me një fitore me shifra të frikshme ndaj ekipit debutues në Primera Divizion, Hueskës. Skuadra mike befasoi duke zhbllokuar shifrat e para, por katalanasit nuk e patën aspak të lehtë të përmbysnin rezultatin.

Lionel Mesi dhe Luis Suares shënuan nga dy gola. “Pleshti” kishte mundësi të shënonte një tripletë në minutën e fundit të takimit, por ia lejoi sulmuesit uruguaian me përulësi të drejtën e ekzekutimit. Në listën e shënuesve e vendosën emrin dhe Dembele, Rakitiç e Zhordi Alba.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.