Video | Bajerni nderon “Shvajnin”, ish-mesfushori përjetësohet te bavarezët

0

Bastian Shvajnshtajger do të luajë nesër ndeshjen e fundit në “Allianz Arena”. Por, në ndryshim nga radhët e tjera, “tigri” do të mbajë veshur fanellën e “Chicago Fire” dhe jo atë të Bajernit. Me rastin e miqësores përkujtimore për karrierën e tij, drejtuesit e skuadrës bavarez menduan t’i bënin 34-vjeçarit një tjetër surprizë.

Shvajnshtajger u nderua sot me një vend në “sallonin e famës” të Bajern Mynihut. Mesfushori bëhet lojtari i 18 që nderohet me këtë status, që e ndanë me legjenda të klubit bavarez si Uli Hënes, Gerd Myler, Oliver Kahn dhe miku i tij i ngushtë Filip Lahm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.