Koreja kalon në gjysmëfinale, Son dy fitore larg “parajsës”

0

Koreja e Jugut ka fituar çerekfinalen dramatike të “Lojërave Aziatike|. Skuadra ku bën pjesë dhe sulmuesi i Totenhemi, Heung-Min Son, mundi Uzbeskistain në një ndeshje që u vendos në minutën e 117’ falë golit të sulmuesit të Salcburgut Huang Hi-Çan.

Fitorja e medaljes së artë në “Lojërat Aziatiake” do t’i mundësojë të gjithë lojtarëve të Koresë së Jugut të drejtën e shmangies së shërbimit ushtarak, që në Kore është i detyrueshëm për çdo mashkull dhe duhet të kryhet para moshës 27-vjeçare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.