Sulmuesi shqiptar drejt Londrës, 10 milionë euro në lojë

Ekipi anglez ka përgatitur një ofertë të majme

Dështon transferimi, kërkesat e Ajetit trembin klubin anglez

Albian Ajeti vazhdon të tërheqë vëmendjen e klubeve nga çdo cep i Europës me paraqitjet e…

VIDEO | Përmbysje e pabesueshme, PSV shokon Bazelin e Xhakës

PSV Eindhoven dhe Bazeli kanë dhuruar një spektakël të jashtëzakonshmen në sfidën e parë të turit…

Dueli Liverpul-Siti vazhdon në merkato, këtë herë për një ballkanas

Liverpul, Mançester Siti dhe Bazel janë në garë për të nënshkruar me një nga portierët më…

Lider dhe idhulli i tifozëve, Xhaka gati për sezonin e ri

Taulant Xhaka ka luajtur 10 sezone deri më tani në elitën zvicerane, ku në tetë edicione…

Bazeli i fiksuar pas shqiptarëve, në sulm për futbollistin e Sionit

“Froni” i Superligës zvicerane i përket Jang Bojsit prej dy sezonesh. Në Bazel nuk e kanë…

VIDEO | Shtatë muaj pritje, Demhasaj rikthehet te goli me një dopietë

Shkëlqim Demhasaj është rikthyer të shënojë në Zvicër pas më shumë se shtatë muajsh pritje.  Sulmuesi…

Zhegrova: Ja pse zgjodha Bazelin, po përmirësohem pas çdo ndeshjeje

Edon Zhegrova nuk e ka pasur të lehtë të gjejë minuta te skuadra e Bazelit, por…

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon.…

“Vallëzon” me mbrojtësit e Grasshoperit, vjen vlerësimi për Zhegrovën

Edon Zhegrova nuk arriti të shënonte gol në ndeshjen Bazel-Grasshopers, por kjo nuk e pengoi 20-vjeçarin…

VIDEO | Sadiku mrekullon Zvicrën, shijoni “perlën” e bomberit shqiptar

Armando Sadiku i ka siguruar Luganos një pikë shumë të çmuar në transfertën ndaj “gjigantëve” të…

Zhegrova debuton në Zvicër, Lenjani spikat me asist te Sioni

Edon Zhegrova ka debutuar me fanellën e Bazelit në përballjen e sotme kundër Ksamaksit. Skuadra e…

Zyrtare | Zhegrova largohet nga Genku, transferohet te “gjiganti” zviceran

Edon Zhegrova është larguar nga skuadra e Genkut. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës lë kampionatin belg…

FOTO | ‘10yearsChallenge’ nxjerr zbuluar “besnikun” Xhaka

Taulant Xhaka po luan prej shumë vitesh si pjesë e kombëtares shqiptare të futbollit dhe është…

Foto | Jemi në vitin 2358, apo është e vërtetë?! Koreografia revolucionare

Prej disa muajsh, te skuadra e Bazelit spektakli po ndodh vetëm në tribuna. Paraqitjet e dobëta…

Xhaka ritakohet me kartonët e kuq, i mjaftojnë 45 minuta

Taulant Xhaka ka lënë Bazelin me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Thunit. Mesfushori i kombëtares shqiptare,…

Xhaka mëson emrin e trajnerit të ri, Bazeli i beson Kolerit

Kriza që ka përfshirë ekipin e Bazelit që në fillim të kampionatit solli dhe shkarkimin e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online