Trajneri i Belgjikës analizon merkaton: Blerjen më të volitshme e ka bërë Dortmundi

0

Tekniku i kombëtares belge Roberto Martinez i ka thurur elozhe mesfushorit Aksel Vitsel, duke e konsideruar transferimin e tij nga kampionati kinez te Borusia Dortmund në Gjermani si transferimin më të goditur të merkatos së verës.

“Për mua transferimi i Vitsel është lëvizja më e zgjuar e merkatos së verës. Ai u ble nga Dortmundi për 20 milionë euro, një shumë kjo që në futbollin e sotëm mund të konsiderohet si normale. Efekti i tij në lojën e skuadrës është lehtësisht i dallueshëm. Nuk kisha dyshim se ai do bënte diferencën në atë ekip”, tha trajneri spanjoll.

Vitsel ka qenë një titullar i padiskutueshëm te Borusia në këtë fillim sezoni. Skuadra e drejtuar nga zvicerani Lusien Favre ndodhet në krye të tabelës së Bundesligës me 17 pikë të grumbulluara pas shtatë ndeshjes, ku janë të pamposhtur me pesë fitore dhe dy barazime.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.