Browsing Tag

Witsel

Fatlumi Aksel Vitsel shijon pushimet në Dubai me Rafaelën

Mesfushori 29-vjeçar i Dortmundit Aksel Vitsel, po shijon disa ditë pushimi në resortet luksoze në Dubai së bashku më partneren e tij Rafaela Sabo. Çifti është njohur që në adoleshencë dhe tani janë bërë prindër të dy fëmijëve. E çfarë…

Dortmundi kalon në kupë, por sa vuajtje dhe probleme!

Borusia e Dortmundit fitoi 2-1 në fushën e Grojter Fyrtit për Kupën e Gjermanisë dhe e ka nisur me fitore sezonin e ri, por problemet në këtë ndeshje të parë ishin të shumta. Mungesa e një sulmuesi të vërtetë është problemi i parë…

Dortmundi merkato në Kinë, zyrtarizohet marrëveshja

Borusia Dortmund i kishte nisur prej kohësh bisedimet dhe tashmë është arritur akordi për transferimin e Aksel Vitsel, mesfushorin e Belgjikës që aktivizohet në Kinë me Tianjin Quanjin. Gjermanët e ndoqën me kujdes në “Rusi 2018”…

Vitsel ndahet nga Kina, në dilemë midis dy klubeve “BIG”

Mesfushori, Aksel Vitsel, është kthyer në objektiv per klubet e Borusia Dortmundit dhe PSG-së. Futbollisti shtatlartë aktivizohet prej dy sezonesh në kampionatin kinez me skuadrën e Tianzhin Kuanzhianit. Vitsel është gati të përgjysmojë…