Goditje e zgjuar e Uotford, i “vjedh” një talent Man. Sitit

0

Uatford ka rrëmbyer një talent mjaft të shquar nga skuadra e Mançester Sitit. Tom Dele-Bashiru ka firmosur deri në vitin 2025 me ekipin e Premier Ligës. 19-vjeçari është aktivizuar me ekipin U-23 të Siti, ku erdhi në vitin 2017.

Ai largohet nga “Etihad Stadium” pas përfundimit të kontratës me “Qytetarët”. Luan në qendër të mesfushës dhe është pjesë e ekipit U-20 të kombëtares së Nigerisë.

Uatford ka njoftuar se i riu do të bashkohet menjëherë më ekipin e parë dhe kjo duhet të ketë qenë arsyeja që e ka bindur afrikanin të lërë Sitin. Kjo do të jetë hera e parë që Bashiru luan në Premier Ligë. Më parë është aktivizuar vetëm në Premier Ligë 2.

LEICESTER, ENGLAND – DECEMBER 19: Tom Dele-Bashiru of Manchester City in action during the Carabao Cup Quarter-Final match between Leicester City and Manchester City at The King Power Stadium on December 19, 2017 in Leicester, England. (Photo by Victoria Haydn/Manchester City FC via Getty Images)

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online