Browsing Tag

Vijareal

Probleme te Napoli, qendërmbrojtësi pranë largimit

Napolit tashmë do i duhet të kërkojë për një qendërmbrojtës cilësor dhe me eksperiencë. Një nga lojtarët kyç të gjashtë sezoneve të fundit, Raul Albiol do të largohet këtë verë. Gazeta spanjolle “AS” bën me dije se 33-vjeçari ka arritur…

Samuel Çukueze, talenti nigerian që po mrekullon Spanjën

Sulmuesi i Vijarealit, Samuel Çukueze i njohur më së shumti si “Samu” është kthyer në një ndër talentet më të kërkuar të futbollit europian. 19-vjeçari ka pësuar një rritje meteorike, pasi debutimin në futbollin profesionist e kreu vetëm…

Ndërrim pankine në La Liga, Vijareal shkarkon trajnerin

Humbja në shtëpi kundër Selta Vigos me rezultatin 2-3 ka rezultuar fatale për trajnerin e Vijarealit. Klubi spanjoll ka vendosur të shkarkojë nga detyra Havier Kajeha. 40-vjeçari ka punuar me të gjithë ekipet e Vijarealit, duke nisur nga…

Shtangu 60000 tifozë, shijoni perlën e talentit spanjoll

Fitorja e Vijarealit në Bilbao ishte një ndër shumë surpriza që rezervoi jave e gjashtë e kampionatit spanjoll. “Nëndetësja e verdhë” mposhti në stadiumin në “San Mames” vendasit me rezultatin 0-3, ku golin e parë të takimit e shënoi…