Shtangu 60000 tifozë, shijoni perlën e talentit spanjoll

0

Fitorja e Vijarealit në Bilbao ishte një ndër shumë surpriza që rezervoi jave e gjashtë e kampionatit spanjoll. “Nëndetësja e verdhë” mposhti në stadiumin në “San Mames” vendasit me rezultatin 0-3, ku golin e parë të takimit e shënoi mesfushori Pablo Fornals, i cili goditi fluturimthi topin nga më shumë se 40 metra për t’i zhbllokuar shifrat.

Goli i 22-vjeçarit mori edhe duartrokitjet e publikut vendas dhe me siguri i ka siguruar atij një nominim për çmimin “Puskas”. Fornals konsiderohet si një ndër talentet më premtues të futbollit spanjoll dhe mund të jetë çështje kohe para se trajneri i përfaqësueses spanjolle, Luis Henrike, të vendosi t’i bëjë një telefonatë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.