Browsing Tag

Van Dijk

VIDEO | Merr fund rezistenca, driblohet Van Dijk

Virxhil Van Dijk ka mbyllur një sezon të mrekullueshëm, që e kurorëzoi me fitimin e Championsit. Rekordi më i veçantë i tij kishte të bëhej me driblimet. Mbrojtësi ishte i pakalueshëm sezonin e shkuar, duke mos u dribluar asnjë herë nga…

FIFA vendos, Hazard dhe Van Dijk në krye!

Video-game më i famshëm në botë, "FIFA", do të lançojë versionin më të fundit me datë 27 shtator, atë të FIFA 20 dhe një nga dilemat më të mëdha, ka marrë fund. Miliona të apasionuar pas kësaj video-game kanë qenë kuriozë për të parë se…

Sfida e Van Dijk: Champions-i vetëm fillimi, jemi të uritur!

Virxhil Van Dijk është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe sezonin që sapo u mbyll, hodhi kandidaturën e tij për “Topin e Artë”, pasi bëri paraqitje thuajse perfekte. Për përformacën e tij gjatë edicionit të shkuar, kapiteni i…

UEFA zgjedh Njeriun e Ndeshjes, aromë Topi të Artë?

Mohamed Salah, Divok Origi dhe natyrisht Jyrgen Klop janë në qendër të vëmendjes, por Virgil van Dijk ishte Njeriu i Ndeshjes në finalen e Champions League sipas Vëzhguesve Teknikë të UEFA-s: Tomas Shaf, Peter Rudbaek, David Mojes, Raúl…

Van Dijk: I lumtur që nuk luaj në Spanjë!

Performanca e Lionel Mesit një natë më parë në gjysmëfinalen ndaj Liverpulit, padyshim i ka mahnitur të gjithë, duke përfshirë këtu edhe Virxhil Van Dijk. Holandezi ka folur së fundmi, duke pranuar se argjentinasi është lojtari më i mirë në…

Van Dijk arrin suksesin historik, shpallet lojtari i vitit

Virxhil Van Dijk është bërë është mbrojtësi i katërt në më shumë se 40 vite që shpallet fitues çmimit Lojtari i Vitit nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli. Votimi ku morën pjesë të gjithë futbollistët profesionistë në Angli…

Si ndalet Mesi? Van Dajk jep mendimin e tij

Mbrojtësi i Liverpulit, Virxhil Van Dajk po konsiderohet si mbrojtësi më i mirë në botë për momentin. Të kuqtë e Jurgen Klop do të përplasen me katalanasit në gjysmëfinalet e Champions League dhe holandezi 27-vjeçar do të ketë përballë…

Lojtari i Vitit, Van Dijk ka votuar për rivalin kryesor

Premier Liga po i afrohet fundit, me një garë të pabesueshme mes Liverpulit dhe Mançester Sitit, dy ekipe fantastike, që kanë kaluar që tani kuotën e 80 pikëve në renditje. Me shumë interes pritet edhe zgjedhja e Lojtarit të Vitit në…

Van Dajk rikthehet në stërvitje, Klop: Çfarë lehtësimi!

Skuadra e Liverpulit luajti e përgjysmuar në takimin kundër Bajenrit të Mynihut në Ligën e Kampionëve, për shkak se trajnerit Klop i mungonin tri qendërmbrojtësit kryesor të skuadrës, Virxhil Van Dajk, Dejan Lovren dhe Xho Gomez. Edhe…

Avdijaj dhe Vrushaj, projekti i Vilem II duket i shkëlqyer

Jemi mësuar se skuadra e Ajaksit është ekipi që nxjerr talentet më të mëdhenj të futbollit holandez, por në vitet e fundit, të gjitha ekipet po ndjekin strategjinë që Ajaksi ka ndjekur prej shumë vitesh. Një nga këta ekipe është dhe Villem…

VIDEO: Salah i përkryer, marshimi i Liverpulit nuk ndalet!

Është luajtur sot në mbrëmje sfida hapëse e javës së 18-të në Premier Ligën angleze, mes Ulvërhemptonit e Liverpulit. The Reds triumfuan 2-0, me golat e shënuar nga Mohamed Salah në minutën e 18-të dhe Van Dijk në të 68-tën. Ylli…