PSG ia hedh UEFA-s, shet 40 milionë euro sulmuesin e talentuar

0

Frika nga një dënim i mundshëm nga UEFA për shkelje të rregullave të “Financial Fair-Play” ka detyruar drejtuesit e PSG-së që të shesin një ndër talentet më premtues të parisienëve.

Bëhet fjalë për Gonçalo Guedesh. Sulmuesi është shitur të Valencia për 40 milionë euro. Të ardhurat nga transferimit i 21-vjeçarit balancojnë deri diku bilancet e rënduara të PSG-së dhe i hapin rrugën blerjes së një mbrojtësi të majtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.