Browsing Tag

UFC

Latifi i jep fund pushimeve, më 3 korrik rikthehet në oktagon

Ilir Latifi do të rikthehet në oktagonin e UFC-së më datë 3 Korrik. Atleti shqiptar do të ndeshet me zviceranin Volkan Ëzdemir, një kundërshtar me "CV" të pasur  që vitin e kaluar është ndeshur për titullin kampion bote kundër amerikanit…

ZYRTARE | Merr fund pritja, ja kur rikthehet Khabib në oktagon

Pas muajsh pritje “UFC” ka zyrtarizuar rikthimin e Khabib Nurmagomedov. Kampioni i peshave të lehta (deri në 71 kg) do të marrë pjesë në eventin “UFC 242” që do të zhvillohet në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dabi më datë 7…

Marrin fund enigmat, ja kur rikthehet Khabib në “UFC”

Khabib Nurmagomedov pritet të rikthehet shumë shpejt në oktagonin e “UFC”-së. Kampioni i divizionit “lightweight” ndodhet për momentin në një pezullim 9-mujor që mbaron në fillim të muajit qershor. Shkak për këtë masë disiplinore u bë…

McGregor i jep fund: Dorëhiqem nga sporti!

Conor McGregor ka habitur të gjithë botën e arteve marciale të kombinuara. Me anë të një postimi në “Twitter”, irlandezi ka shpallur sot dorëheqjen nga sporti. McGregor është sportisti më i famshëm i arteve marciale të kombinuara dhe…

Luftëtarja më e nxehtë e “UFC”, njhuni me Rakela Ostoviç

Rakel Ostoviç është një nga femrat më të famshme në sportin e arteve marciale  të kombinuara. Bukuroshja amerikane është prej pesë vitesh pjesë e eventeve të “UFC”. Fama e 27-vjeçares më së shumti vjen nga eleganca e saj që e bën të…

Rikthim në kafaz kundër Mekgregor? Khabib vendos “veton”

Khabib Nurmagomedov ka arritur një status legjendar pas fitores në tetor ndaj irlandezit Konor Mekgregor. Tani, shumë vetë e konsiderojnë rusin si luftëtarin më të mirë në histori përsa i përket divizionit të peshave të lehta (deri në 70…

Latifi vlerëson kundërshtarin: Ky duel nuk ka favorit

Në orët e para të ditës së diel, luftëtari me origjinë shqiptare, Ilir Latifi, do të ndeshet me amerikanin Kori Anderson. Dueli i divizionit të peshave “light heavyweight” është pjesë e eventit “UFC 232”, që do kulminojë me duelin midis…

“Ku je Fllojd ?”, Khabib provokon Mejuedhërin

Kampioni i peshave të lehta i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, i ka bërë një tjetër thirrje boksierit amerikan Fllojd Mejuedhër. Rusi ka postuar një video në rrjetin social “Instagram”, ku shikohet Fllojd teksa hyn në një kafaz si ato të…

Zyrtarizohet data e duelit, Ilir Latifi zbarkon në Las Vegas

Ilir Latifi do të kthehet të kafazin e UFC-së më datë 29-dhjetor, ku do të ndeshet në Las Vegas përballë amerikanit Korej Anderson. Latifi vjen në këtë duel si favorit, pasi renditet i katërti në klasifikimin e kategorisë “Light…

MekGregor e Nurmagomedov pezullohen, kampioni kërcënon

Komision Atletik në Nevada ka pezulluar Konor MekGregor dhe Habib Nurmagomedov për të paktën 10 ditë, pas sherrit masiv që shpërtheu në fund të përballjes mes tyre në UFC 229. Pezullimet hyjnë në fuqi prej 15 tetorit, por mund të zgjatën,…

MekGregor pezullohet një muaj, por rrezikon më tepër

Konor MekGregor ka marrë një pezullim një mujor nga eventet e “UFC”-së. Vendimi erdhi pas raportit mjekësor që irlandezi kreu mbas luftimit me rusin Khabib Nurmagomedov, duelin të cilin e humbi pas u dorëzua. Gjatë luftimit me…