Zyrtarizohet data e duelit, Ilir Latifi zbarkon në Las Vegas

Ilir Latifi do të kthehet të kafazin e UFC-së më datë 29-dhjetor, ku do të ndeshet në Las Vegas përballë amerikanit Korej Anderson. Latifi vjen në këtë duel si favorit, pasi renditet i katërti në klasifikimin e kategorisë “Light Heavyweight” (84-94 kg), ndërsa amerikani Anderson renditet i shtati.

Nëse Latifi ia del të fitojë edhe këtë duel, atëherë me shumë mundësi do t’i hapet rruga përballjes me kampionin në fuqi të kategorisë “Light Heavyweight”, Daniel Komier. 35-vjeçari i lindur dhe rritur në Suedi vjen pas dy fitoreve radhazi dhe më një rekord prej 14 fitoresh dhe pesë humbjesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online