Latifi i jep fund pushimeve, më 3 korrik rikthehet në oktagon

0

Ilir Latifi do të rikthehet në oktagonin e UFC-së më datë 3 Korrik. Atleti shqiptar do të ndeshet me zviceranin Volkan Ëzdemir, një kundërshtar me “CV” të pasur  që vitin e kaluar është ndeshur për titullin kampion bote kundër amerikanit Daniel Kormiër.

View this post on Instagram

Lets do this??? UFC Newark, New Jersey Aug 3

A post shared by Ilir Latifi (@ilirlatifi) on

Eventi do të zhvillohet në qytetin e Newmark, New Yersey, SHBA. Dueli i fundit i Latifit ishte më datë 29 dhjetor, ku u mund nga amerikani Korei Anderson me vendim unanim. Rekordi i tanishëm i Latifit në eventet e UFC-së është 7 fitore dhe katër humbje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.