VIDEO | Gjermania nuk ia del, Spanja “sundon” Europën

Spanja është shpallur fituese e Europianit U21. Skuadra iberike mundi në finale 2 – 1 Gjermaninë.…

VIDEO | Gjermania në finale, Rumania shkërmoqet për 45 minuta

Gjermania U21 dhe Rumani U21 u përplasen sot në gjysmëfinalen e parë të Euro2019. Të dyja…

VIDEO | Italia bind përballë Belgjikës, pret në ankth Rumaninë

Italia ka marrë një fitore 1-3 përballë Belgjikës, por nuk i ka bërë shumë punë sa…

VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me…

VIDEO | Anglia për turp, Rumania e eliminon me goleadë!

Ndeshja mes Anglisë U21 dhe Rumanisë U21 ishte e çmendur. Plot 6 gola dhe një fitore…

VIDEO | Fitore tenistike e Gjermanisë, shpartallon Serbinë me 6 gola

Gjermania U21 u përball me bashkëmoshatarët e Serbisë në një sfidë ku i duhet fitorja. Që…

Triumf i Danimarkës, fitorja shihet si detyrim për Gjermaninë

Danimarka U21 ka marrë një fitore përballë bashkëmoshatarëve të Austrisë, duke triumfuar 3-1. Kjo sfidë ishte…

VIDEO | Austria U21 mposht Serbinë, dëmtim horror për talentin e Salcburgut

Austria U21 e ka nisur me fitoren pjesëmarrjen në Europianin e kësaj grupmoshe. Austriakët mposhtën 2…

Europiani U21 fillon nesër, Italia vjen me emra të frikshëm

Ditën e nesërme fillon edicioni i 22-të i Europianit të 21-vjeçarëve. Turneu prestigjioz zhvillohet në Itali…

Nga Totenhem te Çelsi, Broja tregon si iu bashkua klubit të zemrës

Armando Broja ishte një ndër protagonistët e grumbullimit të kombëtares U19 dhe U21. Sulmuesi 17-vjeçar gjeti…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1…

Andorra, një “shuplakë” fodullëkut shqiptar!

Pas fitores së kombëtares A në Andorrë, me dy gola në fundin e një takimi që…

VIDEO | Shqipëria U-21 shpëton në limite, barazim i vuajtur me Andorrën

Shqipëria U-21 luajti sot ndeshjen e dytë kualifikuese përballë Andorrës, pas humbjes 1-2 kundër Turqisë në…

VIDEO | Shqipëria e pafat, Turqia na mposht sërish

Shqipëria U-21 ka nisur fazën e ndëshjeve kualfikuese me humbje, pasi është mposhtur 1-2 nga Turqia…

15 ftesa për të rinjtë e ekipeve shqiptare, ja kush “furnizon” kombëtaret U19 dhe U21

FSHF paralajmëroi një ndryshim në strategjinë e rekrutimit të lojtarëve  në kombëtaret e moshave. Në vitet…

Bushi sjell risi te shpresat, grumbullohet mesfushori i Leganesit

Trajneri i Kombëtares U21 të Shqipërisë, do të bëjë së shpejti të ditur listën me lojtarët…

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e…

Vrioni na bën të ëndërrojmë, por italianët na “trullosin” në limite

Miqësorja midis komëbëtareve të Italisë dhe Shqipërisë ka rezultuar një ndeshje mjaft e luftuar deri në…

PJESA E PARË | Italianët gjejnë avantazhin, tifozët shqiptarë nuk mungojnë në Sardenja

Kombëtarja U21 e ka mbyllur pjesën e parë nën disavantazhin e një goli. Golin që zhbllokoi…

Bushi provon dy sulmuesit e rinj, Shpresat përballë Kutrones &Co.

Në orën 18:30, kombëtarja shpresa do të përballet me homologen italiane në një miqësore të zhvilluar…

Spanjollët janë në tjetër nivel, Shpresat humbin në Kordoba

Përfaqësuesja U21 e Shqipërisë nuk ka mundur të bëjë surprizën në transfertën përballë kryesuesve të Grupit…

Shpresat vihen përballë yjeve spanjollë në Kordoba, ja formacionet

Kombëtarja U21 do të luajë në orën 20:00 ndaj përfaqësueses së Spanjës në stadiumin e qytetit…

Selmani nuk ia del, Bushi grumbullon për herë të parë portierin e Flamurtarit

Gentian Selmani u kthye në fushë në ndeshjen e fundit të kampionatit, por kapiteni i Laçit…

Shpresat ndalen te shtylla, Bushi: Pres më shumë nga Bare e Ramadani

45 minutat e para me ritëm dhe kuqezinjtë dominues, por Lika e mbajti portën e tij…

Ramadani: Ëndërroj kombëtaren e Panuçit. Partizani do të ringrihet

Ylber Ramadani ka dalë sot para medieve në Elbasan, ku ka folur në prag të sfidës…

Dëmtohet Durmishaj, Bushi grumbullon Jurgen Bardhin

Një ndër elementët më të rëndësishëm të Shqipërisë U-21, Fiorin Durmishaj, është dëmtuar në prag të…

Bilanci i Alban Bushit: Tre pikë shumë mirë, ja emrat që mund t’i marrë Panuçi

Alban Bushi dhe Shqipëria U-21 janë kthyer me 3 pikë nga dy transferuat në Irlandën e…

Shqipëria ndez Rejkjavikun me “O sa mirë me qenë shqiptar”

Fitorja fantastike e arritur sot në Islandë, ndaj një rivali superior në letër, ka bërë që…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online