Europiani U21 fillon nesër, Italia vjen me emra të frikshëm

0

Ditën e nesërme fillon edicioni i 22-të i Europianit të 21-vjeçarëve. Turneu prestigjioz zhvillohet në Itali dhe në të marrin pjesë 13 skuadra të ndara në tri grupe. Favoritët kryesorë të turneut janë të zotët e shtëpisë që kanë një skuadër të frikshme me emra si Kieza, Ken, Pelegrini, Barela, Lokateli dhe Kutrone.

Rivalë kryesorë të Italisë pritet të jenë Anglia në Spanja, ndërsa pretendentë ngelen dhe Gjermania dhe Franca. Ekipe të tjera që mund të bëjnë surpriza janë Danimarka dhe Serbia.

 

ITALIA

Portierë: Emil Audero, Lorenzo Montipo, Alex Meret

Mbrojtës: Arturo Calabresi, Guiseppe Pezzella, Kevin Bonfazi, Alessandro Bastoni, Federico Dimarco, Gianluca Mancini, Claud Adjapong, Filippo Romagna

Mesfushorë: Sandro Tonali, Lorenzo Pellegrini, Nicolo Zaniolo, Rolando Mandragora, Riccardo Orsolini, Nicolo Barella, Manuel Locatelli, Alessandro Murgia

Sulmues: Patrick Cutrone, Federico Chiesa, Federico Bonazzoli, Moise Kean

SPANJA

Portierë: Antonio Sivera, Unai Simón, Daniel Martín

Mbrojtës: Jesús Vallejo, Aarón Martín, Jorge Meré, Unai Nuñez, Martín Aguirregabiria, Pol Lirola, Junior Firpo

Mesfushorë: Fabián Ruiz, Carlos Soler, Mikel Merino, Dani Ceballos, Mikel Oyarzabal, Manu Vallejo, Igor Zubeldia, Alfonso Pedraza, Marc Roca, Pablo Fornals

Sulmues: Borja Mayoral, Rafa Mir, Dani Olmo

GJERMANIA

Portierë: Alexander Nübel, Florian Müller, Markus Schubert

Mbrojtës: Benjamin Henrichs, Lukas Klostermann, Jonathan Tah,Timo Baumgartl, Maximilian Mittelstädt, Waldemar Anton, Felix Uduokhai, Robin Koch

Mesfushorë: Maximilian Eggestein, Levin Öztunali, Mahmoud Dahoud, Suat Serdar, Nadiem Amiri, Florian Neuhaus, Arne Maier, Eduard Löwen

Sulmues: Lukas Nmecha, Luca Waldschmidt, Marco Richter, Johannes Eggestein

ANGLIA

Portierë: Angus Gunn, Dean Henderson, Freddie Woodman

Mbrojtës: Jake Clarke-Salter, Jay Dasilva, Lloyd Kelly, Jonjoe Kenny, Ezri Konsa, Fikayo Tomori, Aaron Wan-Bissaka

Mesfushorë: Harvey Barnes, Hamza Choudhury, Kieran Dowell, Phil Foden, Morgan Gibbs-White, James Maddison, Mason Mount, Ryan Sessegnon

Sulmues: Tammy Abraham, Dominic Calvert-Lewin, Demarai Gray, Reiss Nelson, Dominic Solanke

FRANCA

Portierë: Gautier Larsonneur, Maxence Prévot, Paul Bernardoni

Mbrojtës: Kelvin Amian, Ibrahima Konaté, Dayot Upamecano, Colin Dagba, Malang Sarr, Moussa Niakhaté, Anthony Caci

Mesfushorë: Fodé Ballo-Touré, Lucas Tousart, Romain Del Castillo, Houssem Aouar, Mattéo Guendouzi, Jonathan Ikoné, Ibrahima Sissoko, Olivier Ntcham, Jeff Reine-Adélaïde Jeff Reine-Adélaïde

Sulmues: Moussa Dembélé, Jean-Philippe Mateta, Jonathan Bamba, Marcus Thuram

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.