Browsing Tag

Trepca 89

Feronikeli rikthehet në krye, “paqe” në Gjilan

Feronikeli ka mposhtur KEK-un e vendit të fundit në transfertë me rezultatin 0-4 dhe ka marrë përsëri komandën e IPKO Superligës së Kosovës. Zhan Karioka zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të, ndërsa Kastriot Rexha dyfishoi pas tre minutash.…

Hoti shkëlqen me dopietë, Trepça siguron tri pikët

Trepca 89’ ka mposhtur skuadrën e Ballkanit me rezultatin  2 – 0. Ekipi nga Mitrovica merr tri pikë të çmuara që e largojnë nga zona e ftohtë, kur kanë mbetur edhe gjashtë javë kampionat. Protagonisti i takimit ishte 22-vjeçari Ëngjëll…

Mezanit i prishin festën, Drenica festival golash KEK-ut

Gjilani nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi përballë Trepça ’89. Gentian Mezani e nisi me një pikë aventurën në krye të "Skifterave". Vendasit gjeten shumë shpejt golin. Wilber Perez gjeti rrjetën në minutën e tretë pas një…

Ndalet Prishtina e Josës, Drenica triumfon ndaj Trepça ‘89

Prishtina është ndalur në transfertë me Ferizajn. Një ndeshje e mbyllur në barazim pa gola, që i jep mundësinë Feronikelit të marrë vendin e parë në rast fitoreje në transfertë me Dritën kampionë në fuqi. Bardhekaltrit u përpoqën të…

Morina merr për dore Prishtinën, Vilfor Hysa Gjilanin

Prishtina është në rrugë të mbarë, pasi sot ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Ballkanit. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa ka shënuar dy her ënë pjesën e dytë të takimit dhe ai që hapi ndeshjen ishte Mario Morina. Sulmuesi tiranas…

Largimi i Maganit, Trepça ’89: Iku prej lojtarëve

Gugash Magani është larguar nga drejtimi i Trepça ’89 dhe vendin e tij e ka marrë Sabit Osmani, zëvendësi i peqinasit gjatë kësaj periudhe. Klubi nga Mitrovica ka dalë me një komunikatë dhe e ka falënderuar Maganin. Jo vetëm kaq, por ata…

Rezultatet e dobëta, Gugash Magani jep dorëheqjen

Edhe më parë kishte thënë se do të bisedonte me drejtuesit për të marrë përgjegjësitë e tij, por te Trepça ’89 menduan të mos e mbyllnin bashkëpunimin me Gugash Maganin. Gjithsesi, duke parë që rezultatet nuk po vinin, “divorci” ishte i…

Josa mposht Maganin, Prishtina ruan hapin e Feronikelit

Prishtina i kundërpërgjigjet Feronikelit, teksa ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në shtëpi kundër Trepçës ’89. Një derbi mes Mirel Josës dhe Gugash Maganit, që është fituar nga tekniku i bardhekaltërve. Skuadra kryeqytetase shënoi…

Feronikeli bie në Gjilan, Trepça ’89 frenon Llapin

Kampionati në Kosovë është hapur. Kryesuesit e Feronikelit kanë pësuar humbjen e parë sot ndaj Gjilanit dhe gjithçka është vendosur në pjesën e dytë nga braziliani Xheferson. Mesfushori, i cili ka luajtur në Superiore me Kukësin, ka…

Trepça ’89 çmonton Lirinë, Drenica Flamurtarin

U luajtën dy ndeshjet e para të javës së 10-të në elitën e futbollit në Kosovë. Drenica dhe Trepça ’89 morën fitore të thella në transfertë. Këta të fundit mposhtën me rezultatin 0-4 Lirinë e Prizrenit, në një ndeshje që nuk pati asnjë gol…

E ardhmja e Gugash Maganit, Trepça ’89 vendos

Gjërat nuk po shkojnë mirë për Gugash Maganin te Trepça ’89. Trajneri peqinas, i cili prej janarit të shkuar nisi një aventurë të re në Kosovë, këtë fundjavë u ndal me ekipin e tij në barazim 0-0 kundër Ballkanit. Pas ndeshjes, Magani u…

Trepça ’89, sa fëminore!

Mund të eliminohesh që në turin e parë në Champions League, në debutimin historik, kjo është mëse normale, por jo kështu. Trepça ’89 është mundur keqas sot në Mitrovicë, duke u shpartalluar 4-1 nga Vikingur Gota. Eufori i paparë në…

Festë në Mitrovicë, Trepça ’89 takim me historinë

Nga: Shpend Thaçi Më në fund erdhi momenti i shumëpritur, kur shqiptarët në Kosovë mund ta gëzojnë mbarëvajtjen e ndeshjeve parakualifikuese të garave evropiane për klube. Për herë të parë, një skuadër "dardane" luan para tifozëve të saj…

Trepça ‘89 debuton me humbje, por nuk ka mbaruar

Mund dhe duhej të merrte të paktën një barazim Trepça ’89 në Ishujt Faroe, kundër Vikingurit, por në ndeshjen e parë në histori në kupat e Europës kampionët e Kosovës me të drejtë kishin edhe emocione, përballë një rivali krejtësisht të…

Me fat, Minatorë!

Speciale nga: Shpend Thaçi Të shohësh klubet kosovare të marrin pjesë në kupat e Europës është një emocion i veçantë, një moment krenarie, pasi tani klubet shqiptare në Europë u shtuan. Dy për momentin, por jemi të bindur se në pak vite…

Musaj në dilemë, Trepça ’89 synon ta rikthejë

Mbrojtësi nga Gjakova kërkohet nga kampionët e Kosovës, që do të kenë mundësinë të luajnë në kupat e Europës. 22-vjeçari së shpejti pritet të vendosë për të ardhmen Kushtrim Lushtaku kaloi para pak ditësh nga Kukësi te Trepça ’89 dhe do…

Lushtaku firmos për kampionët e Kosovës

Kushtrim Lushtaku ka mbyllur aventurën 3-vjeçare, në Shqipëri, duke u larguar si kampion. Mesfushori u shpall këtë sezon kampion me Kukësin, ku dha kontributin e vet dhe shënoi edhe dy gola shumë të rëndësishëm, që vlejtën 4 pikë, ndaj mund…