Trepça ’89 çmonton Lirinë, Drenica Flamurtarin

0

U luajtën dy ndeshjet e para të javës së 10-të në elitën e futbollit në Kosovë. Drenica dhe Trepça ’89 morën fitore të thella në transfertë. Këta të fundit mposhtën me rezultatin 0-4 Lirinë e Prizrenit, në një ndeshje që nuk pati asnjë gol në 45 minutat e para.

Mirçevski ishte ai që zhbllokoi ndeshjen në minutën e 47, ndërkohë që në minutat e fundit fundit skuadra e Gugash Maganit gjeti edhe tre herë të tjera rrugën e rrjetës. Muja, Hyseni dhe Manaj ishin autorët e golave.

Në Prishtinë Flamurtari u mund keq nga Drenica. Dajaku dhe Uka shënuan dy herë në pjesën e parë, duke bërë që praktikisht ndeshja të mbyllej. Mustafa shënoi me fillimin e pjesës së dytë dhe me rezultatin 0-3 Drenica iu gëzua fitores dhe tre pikëve.

IPKO SUPERLIGA – JAVA 10

Flamurtari-Drenica 0-3
Shënues:
Dajaku 21’, Uka 26’, Mustafa 46’
Liria-Trepça ‘89 0-1
Shënues:
Mirçevski 47’, Muja 85’, Hyseni 89’, Manaj 94’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.