Browsing Tag

Terbuni

Çyrbja e nis me gol, Teuta shkëlqen në miqësore

Teuta ka mposhtur Tërbunin me rezultatin 4-2, një ndeshje shumë e mirë për djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi. Trajneri i “Djemve të Detit” nuk u kursye me titullarët dhe aktivizoi thuajse formacionin më të mirë për këtë sfidë. Çyrbja,…

Teuta në fushë, gjen rival për miqësore

Aventura europiane përfundoi që në turin e parë për Teutën, që tani po mendon për sezonin e ri futbollistik. Një ditë më parë durrsakët prezantuan Emiljano Vilën, i cili rikthehet në shtëpi, aty ku shpërtheu dhe u bë i njohur. Merkato…

Miqësore | Tërbuni mund Burrelin, bindin dy sulmuesit e rinj

Skuadrat e Kategorisë së Parë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tërbuni dhe Burreli, kanë zhvilluar ditën e sotme një test miqësor në kompleksin “Internacional” në Pezë Helmes, Tiranë, ku pukjanët kanë arritur fitoren me shifrat 2-0.…

Tërbuni i beson akademisë bardheblu, firmosin tri talente

Skuadra e Tërbunit ka filluar të bëjë gati ekipin për sezonin e ardhshëm të Kategorisë së Parë. Drejtuesit e klubit pukjan kanë ruajtur pjesën më të madhe të grupit që u shpall fitues i Kategorisë së dytë, ndërsa ditën e sotme janë…

Mori elozhe nga Ze Maria, Zhivanaj: Firmos shpejt

Skuadra e Tërbunit po tregohet racionale në këtë merkato vere. Pasi kanë rikonfirmuar të gjithë titullarët e sezonit të kaluar, gjatë muajit qershor drejtuesit e klubit verior bënë disa afrime. Deri më tani kanë nënshkruar me mesfushorët…

Tërbuni i ri, Frroku: Financa të sigurta, gati 6 afrime

Tërbuni nuk dëshiron të jetë një ekip kalimtar në të Parën, ndaj edhe drejtuesit po mendojnë të bëjnë përforcimet e duhura për të përballuar një kampion që pritet të jetë mjaft i luftuar. Synimi është afrimi i lojtarëve që bëjnë diferencën,…

Kërnaja konfirmohet te Tërbuni, premton skuadër dinjitoze

Pas suksesit që arriti sezonin e kaluar në drejtimin e Tërbunit duke e ngjitur nga Kategoria e Dytë në të Parën, trajneri Oltjon Kërnaja, është rikonfirmuar nga drejtuesit e klubit për të qenë në krye të skuadrës për sezonin në vazhdim.…

VIDEO | Devollit i ikën trofeu në fund, triumfon Tërbuni

Tërbuni është shpallur skuadra fituese e Kategorisë së Dytë. Ekipi pukjan triumfoi përballë Devollit në finalen e zhvilluar ditën e sotme në “Tofik Jashari”, Shijak. Koha e rregullt përfundoi barazim 1 – 1 dhe verdiktin e finales e dhanë…

Në Pukë duan mbylljen perfekte, bashkia vendos superpremio

Tërbuni është ngjitur tashmë në Kategorinë e Parë, duke mbyllur me sukses të plotë një sezon fantastik, pasi skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja pati një vazhdimësi të admirueshme, duke qenë gjithnjë në krye në një grup shumë të…

Festë te Tërbuni, Devolli dhe Shkumbini luftë deri në fund

Skuadra e Tërbunit ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin A të Kategorisë së Dytë me fitoren e sotme në transfertë ndaj Tiranës B.  Qëndrimi i klubit pukjan në Kategorinë e Dytë ka zgjatur vetëm një sezon dhe sezoni i ardhshëm i…

Tërbuni merr kreun me goleadë, Gramshi qëndron në ndjekje

Tërbuni fitoi me rezultatin e thellë 8 – 2 ndaj Adës së Velipojës. Fitorja e sotme i jep pukjanëve vendin e parë të tabelës së Grupit A të Kategorisë së Dytë, duke parakaluar Luzin që tani ka dy pikë më pak dhe një ndeshje më shumë.…

Kërnaja: Këtë javë formatohet renditja reale në grup

Skuadra e Tërbunit këtë fundjavë ka një mundësi për të marrë kreun e renditjes në Grupin A. Pukjanët pozicionohen në vendin e 3-të me 34 pikë, 1 pikë më pak se Luzi 2008 e Partizani B, që kryesojnë me nga 35 pikë. Duke qenë se nuk i kanë…

Hap fals i Luzit, Tërbuni dhe Partizani B nuk zhgënjejnë

Janë luajtur sot  ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë së Dytë. Kryesuesit e Luzi 2008 kanë bërë nj? hap flas, duke u ndalur në një barazim pa gola në fushën tyre ndaj Sopotit. Ky barazim është shfrytëzuar nga skuadrat ndjekëse.…

Tërbuni zbavitet ndaj Klosit në miqësoren e fundit

Vetëm 3 ditë pas barazimit në miqësoren kundër Vushtrrisë, Tërbuni ka zbritur sërish në fushë, për një sfidë tjetër miqësore, kundër Klosit. Përballje mes dy ekipesh në grupin A të Kategorisë së Dytë, por diferencat mes tyre janë të…

Tërbuni mposhtet nga Llapi, paraqitje dinjitoze për pukjanët

Tërbuni ka luajtur sot miqësoren e radhës në prag të pjesës së dytë të sezonit, që do të nisë në mesin e muajit shkurt. Skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja ka sfiduar Llapin e Podujevës në Parkun Olimpik në Durrës, një rival superior…

Tërbuni bën goditjen finale, firmos me një “ujk” goli

Tërbuni nuk ndalet, sepse ashtu si kishte paralajmëruar trajneri Oltijon Kërnaja para pak ditësh, firma me sulmuesin Eriol Merdini (11 gola për Spartakun e Tiranës në fazën e parë) nuk do ishte e fundit në merkaton e janarit. Klubi…

Në Pukë i bëjnë gjërat si duhet, firmos një golashënues

Tërbuni i Pukës e mbylli pjesën e parë të sezonit në krye të renditjes për grupin A, me një pikë më shumë se Gramshi e Luzi. Një ecuri mjaft pozitive për skuadrën e drejtuar nga trajneri Oltijon Kërnaja, por rivaliteti është si kurrë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online