Browsing Tag

stadiumi

Risia e Bajernit, teste anti-bombë në “Alianz Arena”

Alianz Arena është një nga stadiumet më të sigurt dhe më modernë në botë. Megjithatë, kjo nuk mjafton për Bajernin e Mynihut që do të rrisë sigurinë dhe efikasitetin e impiantit sportiv. Sipas raportimeve të Bild, klubi bavarez do të…

Arena Kombëtare gati në shtator? Flet Armand Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, priti në një vizitë zyrtare homologun e tij çek z.Marin Malik. Vizita nisi me një vëzhgim në kantierin  e “Arenës Kombëtare”, ku dy krerët u ndalën të flisnin për mediet pranishme.…

Totenhemi ende pa stadium dhe me borxh të frikshëm

Në Londër mezi po e presin stadiumin e ri të Totenhemit. Impianti do të mbajë të njëjtin emër me atë të vjetrin “White Hart Lane”. Por, kosto e ndërtimit dhe vonesat në realizimin e projektit po bëhen një dhimbje koke për drejtuesit e…

Në Kroaci shteti bën gati “dhuratën” 120 milionë euroshe!

Në Kroaci tani po mendojnë vetëm për futbollin dhe me të drejtë. Kualifikimi për herë të parë në një finale Botërori është një arritje historike për kombin ballkanas me rreth katër milion banorë. Ecuria fenomenale e përfaqësueses në Botëror…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online