Browsing Tag

Sporting Lisbona

Reali “i etur”, hyn në garë për goleadorin portugez

Pol Pogba nuk duket në horizont dhe Realit i duhet të shohë për pista të tjera. Doni Van de Bek është emri i parë që synon Perez si plan rezervë për Pogba. Ditën e sotme ka dalë edhe një tjetër opsion shumë interesant. Mediet evropiane…

Ëndrra e madhe e Sportingut, synon thellimin e rekordit unik!

Mbiemri Ronaldo krijon shpresë dhe krenari te Sportingu i Lisbonës. Klub i famshëm portugez ka vendosur një rekord, që nuk e ka arritur asnjë kub tjetër i planetit deri tani. Ka “prodhuar” dy ‘Topa të Artë’ dhe është e vetmja akademi që ia…

Junajtid i vendosur, “hap thesin” për mesfushorin

Mançester Junajtid duket këmbëngulës për të nënshkruar me Bruno Fernandes. Ikja e Herreras dhe mundësia e Pogba për t’u “arratisur” këtë verë e shtyjnë Junajtid të shpenzojë për të sjellë një mesfushor klasi. Bruno Fernandes i ka të…

Mançesteri nuk kursehet, një portugez zëvendëson Herrerën

Ikja e Ander Herrera ka krijuar jo pak probleme në Mançester. Mesfushori ishte një nga pikat kryesore dhe tani Junajtid duhet të “hapin thesin” për të sjellë një zëvendësues të denjë. Bruno Fernandez është kandidati kryesor për të ardhur në…

Godet Junajtid, akord me goleadorin portugez

Bruno Fernandes mahniti gjithe Evropën këtë sezon. Edhe pse mesfushor, 24-vjeçari shpërtheu, duke e mbyllur kampionatin portugez me 20 gola. Paraqitjet e tij me Sportingun e Lisbonës kanë tërhequr interesin e shumë klubeve të mëdha…

Jo vetëm Piatek, Milani arrin akordin me talentin e mbrojtjes

Ndërsa të gjithë presin zyrtarizimin e Piatek, Milani ka vepruar shpejt dhe ka mbyllur një tjetër tratativë. Kuqezinjtë kanë përforcuar mbrojtjen dhe kanë siguruar shërbimet e Tiago Djalo, 18-vjeçarit të Sportingut të Lisbonës, kontrata e…