Browsing Tag

Shqiperia

De Biazi, Panuçi, Reja: Trajnerët kuqezi në fokusin e Dukës

Armando Duka ka dhënë një intervistë ekskluzive për “ProffesioneSport”, ku foli për trajnerët e kombëtares shqiptare, kualifikimin në Euro2016 dhe për presidencën e tij. Mes të tjerash, kreu i FSHF-së tha: President që në vitin 2002:…

Parma e prezanton, mbrojtësi i kombëtares gati për Serie A

Kastriot Dermaku është zyrtarisht një lojtar i Parmës. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare u aktivizua sezonin e kaluar me Kozencën në Serie B, aty ku zhvilloi 32 ndeshje dhe shënoi një gol. Palët nuk rinovuan kontratën, 27-vjeçari doli…

Ismajli: VAR do më ndihmonte, Reja na ka rritur shumë

Ardian Ismajli është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Hajdukut të Splitit. Një vit më parë gjërat ishin ndryshe në fillim të sezonit. “Nuk po luaja dhe për këtë arsye isha i zhgënjyer, por nuk u dorëzova. Nuk luajta shumë kur…

Volejboll | Shqipëria e mbyll e treta, fiton ndaj Serbisë

Kombëtarja U20 e Shqipërisë në Volejboll ka fituar ndeshjen përcaktuese për vendin e tretë në turneun “Kampionati Ballkanik”. Kuqezinjtë mundën Serbinë 3 – 2 (22 – 25, 25 – 20, 23 – 26, 25 – 14, 15 – 5) në ndeshjen e zhvilluar në…

Nga majat në greminë, fatkeqi Tarashaj në udhëkryq

Tri vite më parë Shani Tarashaj ishte një ndër talentet më premtues të futbollit zviceran. Sulmuesi me origjinë shqiptare kishte mbyllur një sezon fantastik me Grasshopers, ku kishte shënuar 11 gola, thuajse një gol në çdo dy ndeshje.…

“Nuk di vetëm të mbroj”, Hysaj i ri bën edhe… batuta

Elseid Hysaj, ndryshe nga sa e kemi parë zakonisht, me skemën 3-5-2 që trajneri Edi Reja po përdor te Shqipëria shihet shpesh pranë portave të kundërshtarit. Në Islandë që në fillim kishte një mundësi shënimi, ndërkohë që edhe me Moldavinë…

Reja: E njihja Moldavinë, Cikalleshi luftoi si luan!

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, mori sot fitoren e parë në krye të Shqipërisë. Pas triumfit me Moldavinë, tekniku italian foli për Supersport, ku u shpreh: NDESHJA – “Na duhej fitorja, na duhej më shumë besim dhe më pak frikë. E nisëm…

Shqipëria, Kosova dhe e ardhmja e Taulantit: Flet Granit Xhaka

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit të takimit, futbollisti i njohur foli për mikrofonin e Supersport, ku u…

Reja: Do ketë ndryshime, çështja e shiritit është e zgjidhur

Edi Reja do të zhvillojë nesër në mbrëmje ndeshjen e dytë në krye të stolit të kombëtares kuqezi dhe të parën në tokën shqiptare. Përballë do të jetë Moldavia, në një përballje që duhet fituar. Gabimet e ndeshjes me Islandën janë analizuar…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1 në favor të kuqezinjve. Të dy golat për të besuarit e Alban Bushit janë shënuar nga sulmuesi i akademisë së Çelsit, Broja.…

Moduli, goli i pësuar dhe e ardhmja, flet Veseli

Mbrojtësi Frederik Veseli ishte ndër më të mirët në takimin e sotëm ndaj Islandës. Në fund të takimit qendërmbrojtës i kombëtares sonë foli për Supersport në lidhje me ndeshjen dhe të ardhmen e tij me ekipin toskan. GOLI –  “Kaloi 3-4…

Cikalleshi: Meritonim më shumë, nuk e pranoj këtë rezultat

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, foli për RTSH Sport pas ndeshjes me Islandën, ku u shpreh: RIKTHIMI - “Shiko, sot më ka mërzitur rezultati, pasi me lojën që zhvilluam, mund të arrinim diçka më të mirë. Për mua, që të rikthehem…

Hysaj: E pamundur të pësosh atë gol, na u mohua penallti!

Elseid Hysaj, mbrojtësi i kombëtares, që mbante edhe shiritin e kapitenit, shprehu keqardhjen e humbjes së pësuar me Islandën. Në emisionin “Kuq e Zi” në Supersport ai deklaroi: “Kishim raste dhe Ishte një penallti për ne. Kjo është…

VIDEO | Shqipëri bujare, Islanda i prish debutimin Rejës

As Edi Reja nuk i bën derman Shqipërisë, që është mposhtur në Islandë nga vendasit me rezultatin minimal 1-0. Kuqezinjtë u ndëshkuan nga një gabim në mbrojtje në pjesën e parë, kur Gudmundson shmangu kë i dilte para dhe mposhti më pas edhe…

Shqipëri me shumë muskuj, Reja zgjedh formacionin

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë, teksa prej orës 15:00 kuqezinjtë përballen me Islandën. Tekniku italian ka përzgjedhur edhe formacionin dhe Berisha do të mbrojë katërkëndëshin, kurse në qendër të mbrojtjes risia është…

Plani i Rejës në debutim, dy sulmues dhe shumë… mbrojtës

Edi Reja është gati të debutojë në krye të Shqipërisë. Tekniku italian do të drejtojë kuqezinjtë sot në ndeshjen me Islandën, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Në dy ndeshjet e para kombëtarja jonë ka marrë tre pikë, falë fitores me…

Çështja Grezda dhe Islanda, Edi Reja “hap kartat”

Edi Reja numëron shumë ndeshje të drejtuara nga stoli, por nesër në drekë do të përjetojë emocione të forta. Italiani do të drejtojë për herë të parë kombëtaren tonë në transfertën e ftohtë të Islandës. Dueli nis në orën 15:00 dhe…

Kombëtaret U19 dhe U17 përfundojnë miqësoret, ja rezultatet

Kombëtarja U19 e Shqipërisë ka fituar takimin e dytë miqësor ndaj Kosovës. Takimi i zhvilluar sot në stadiumin “Fadil Vokrri” është mbyllur me fitoren 4 – 1 të kuqezinjve. Autorët e golave për skuadrën e drejtuar nga Nevil Dede ishin…

Oferta nga Italia dhe Holanda, Mihaj hedh dritë mbi të ardhmen

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Enea Mihaj, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka folur për gjendjen e kombëtares nën drejtimin e trajnerit italian Edi Reja. Ndër të tjera, 21-vjeçari tregoi në intervistë se interesi për…

Sezon fantastik për Rexhbeçajn, te Volfsburgu askush si ai

Mesfushori shqiptar Elvis Rexhbeçaj mbylli një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Volfsburg. Mesfushori 21-vjeçar u aktivizua në 24 takime në Bundesligë, duke u bërë një nga lojtarët me më shumë minuta në grupmoshën e tij në Gjermani.…