Bajerni e mbyll në SHBA, Kovaç rikthen në stërvitje talentin shqiptar

Bajerni i Mynihut i ka dhënë fund fazës përgatitore në SHBA dhe është rikthyer në Gjermani…

Shabani “out”, Niko Kovaç lë jashtë liste talentin shqiptar

Mesfushori 20-vjeçar ka marrë një lajm të keq

Shabani çon Bajernin në finale, Kovaç e injoron për një talent korean

Ekipi U23 i Bajern Mynihut ka kaluar në finalen e turneut “Premier League International Cup” pasi…

Ajaksi  i “fiksuar” pas talentit shqiptar, Bajerni e lëshon vetëm me një kusht

Ajaksi i Amsterdamit bëri çmos për të siguruar shërbimet e Meritan Shabanit gjatë merkatos së janarit.…

Shitja e De Jong, Ajaksi e zëvendëson me mesfushorin shqiptar

Frenki De Jong është zyrtarisht lojtar i Barcelonës, për plot 68 milionë euro. Katalanasit siguruan firmën…

Mesfushori shqiptar pranë kalimit të Ajaksi, negociatat në fazën finale

Gazeta më e madhe në Gjermani, “Bild”, ka zbuluar se Ajaksi i Amsterdamit është shumë pranë…

E Bujshme / Ajaks gjen zëvendësuesin e De Jong, gati oferta për shqiptarin

Së shpejti mund të kemi një futbollist shqiptar te klubi i Ajaksit të Amsterdamit. Bëhet fjalë…

VIDEO | Shabani tund rrjetën e Ajaksit, Hajrizi triumfon ndaj Juventusit

  Meritan Shabani shënoi golin e parë për Bajernin e Mynihut në fitoren ndaj 2 –…

Shabani provon shijen e Champions, Kovaç e grumbullon

Meritan Shabani do të jetë sot një nga lojtarët në dispozicion të trajnerit Niko Kovaç në…

Hames “asist” për Shabanin, shqiptari provon shijen e Champions-it

Meritan Shabani do të jetë në stol në ndeshjen e sotme mes Bajenrit dhe AEK-ut. Mesfushori,…

Shabani bën zgjedhjen e tij, pranon ftesën e Gjermanisë

Meritan Shabani ishte pjesë e diskutimeve në Shqipëri dhe Kosovë një muaj më parë, teksa të…

Shkëlqen Shabani, gol ndaj Ajaksit në “Youth League”

Meritan Shabani ka qenë një ndër protagonistët e takimit midis grupmoshave U19 të Bajernit të Mynihut…

Shabani shkëlqen te Bajerni, Kosova apo Gjermania në të ardhmen?

Një gol i bukur me kokë kundër Mançester Sitit ishte ai që e bëri të famshëm…

Bajerni i jep besim, talenti shqiptar i shënon Mançester Sitit!

Quhet Meritan Shabani, është 19 vjeç dhe deri sezonin e shkuar luante me të rinjtë e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online