Bajerni i jep besim, talenti shqiptar i shënon Mançester Sitit!

0

Quhet Meritan Shabani, është 19 vjeç dhe deri sezonin e shkuar luante me të rinjtë e Bajernit.

Këtë verë trajneri i ri i Bajernit, Niko Kovaç, e ka marrë sërish në stërvitjet e ekipit të parë, sepse klubi bavarez e vlerëson shumë, por talenti shqiptar tashmë ka nisur të luajë.

Sot ishte sërish në fushë, sërish titullar, këtë radhë kundër Mançester Sitit. Kovaç i besoi formacionin, me talentin shqiptar që e nisi si mesfushor qendre, por me liri për të avancuar.

Minuta e 16-të, Rafinja avancon nga e djathta, krosin bukur dhe në qendër të zonës mesfushori i talentuar kërcen fuqishëm, duke mposhtur me goditjen e fortë me kokë veteranin Bravo.

Një shqipe në Mynih…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.