Browsing Tag

Serie C

Palaçollëqet e presidentit anormal, Palermo rrezikon shumë

Sezoni i tanishëm i Palermos mund të hidhet në erë për shkak të disa mashtrimeve me bilancet e klubit të bëra nga ish-presidenti Mauricio Zamparini. Pak muaj më parë biznesmeni italian shiti aksionet e klubit sicilian, por së fundmi…

FOTO | Kriza financiare, befasuese ajo që bëjnë lojtarët!

Në ditët e sotme problemi më i madh i ekipeve është situata financiare, sidomos në kategoritë e ulta. Mungesa e parave ndikon për keq, nuk mund të përforcosh ose menaxhosh ekipin dhe të gjithë largohen. Një shembull unikal na vjen nga…

U shpërfytyruan 20-0, zbardhet dënimi për skuadrën italiane

Pro Piaçenza, skuadër që militon në Serie C, bëri xhiron e Botës një ditë më parë, teksa u shkatërrua 20-0 nga ekipi i Kuneos. Në atë ndeshje, Pro Piaçenza luajti me vetëm 7 futbollistë në fushën e lojës, por jo vetëm kaq, pasi një nga…

Kaka në Serie C, Galiani zbulon çmendurinë

Adriano Galiani dhe Silvio Berluskoni i janë rikthyer botës së futbollit. Në shtator të vitit të kaluar  “Fininvest”, kompania e njohur në pronësi të Berluskonit mori pronësinë e klubit të Monzës. Ekipi që militon në Serie C ishte ndër…

Nuk u dha kartoni i kuq në fund, në Itali ndeshja riluhet

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në futbollin italian, konkretisht në Serinë C. Në sfidën e luajtur disa ditë më parë, midis Kuneos dhe Virtus Entelës një lojtar i vendasve është ndëshkuar dy herë me karton të verdhë, por arbitri nuk e ka…

Arbitri e bën lëmsh, ndeshja e Serie C do të riluhet

Ka ndodhur edhe në Botërorin “Gjermani 2006”, në një përballje mes Kroacisë dhe Australisë. Arbitri Graham Poll gaboi në një ndeshje vendimtare për ekipin që kalonte më tej. Josip Shimunic la fushën e blertë vetëm pasi mori kartonin e tretë…

Futbolli italian në “kaos”, pezullohet Seria B dhe C

Seria B këtë sezon nisi mes shumë polemikave, teksa kampionati, që normalisht ka 22 ekipe, e nisi sezonin me vetëm 19, pasi Avelino, Çezena dhe Bari u përjashtuan. Pas përjashtimit të klubeve federata vendosi që mos të zëvendësoj asnjë nga…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online