Browsing Tag

Selmani

Selmani i jep fund te Laçi, firmos në Turqi

Kategoria Superiore ka humbur një ndër portierët më të mirë të viteve të fundit. Gentian Selmani është prezantuar ditën e sotme te klubi turk i Menemensporit, që militon në Ligën e parë, divizioni i dytë ky për nga rëndësia në Turqi.…

Selmani i prerë: Pa besim, s’kemi as pse hyjmë në fushë!

Portieri i kurbinasve do të ketë punë ndaj izraelitëve. Hapoel Ber Sheva ka marrë vlerësimin maksimal në kampin bardhezi. Edhe pse favorit është kundërshtari, Selmani thekson se duhet të kenë besim. “Mendoj se është një short i fortë, na…

Selmani: Keqardhje për Tiranën, por nuk tolerojmë!

Portieri dhe kapiteni i Laçit, Gentian Selmani, ka folur para ndeshjes kundër Tiranës për RTSH Sport, ku tha me bindje të plotë se nuk do të ketë tolerime përballë bardhebluve, pavarësisht se këta të fundit janë në një situatë shumë të…

Selmani: Kombëtarja më ka bërë mirë, ja si e ndala Bregun

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, ishte lojtari më i mirë në fushën e lojës përballë Skënderbeut, pasi bëri shumë pritje vendimtare, madje i priti dhe penalltinë Dejvi Bregut. Pas ndeshjes, kapiteni i Laçit foli për Supersport, ku u…

Selmani: Gabimet e pafalshme na mohuan përmbysjen e madhe

Portieri dhe kapiteni i Laçit, Gentian Selmani ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të falënderuar të gjithë tifozët e Laçit të pranishëm në stadium në sfidën kundër Tiranës, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Po ashtu, me anë të këtij…

Selmani: Nuk i druhem konkurrencës, jam lojtar i Laçit

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra kurbinase, por dhe i Superiores, pasi shpeshherë ka treguar kualitet të lartë dhe cilësi të mira. Numri 1 i portës laçiane ka pasur oferta edhe nga…

Selmani me valixhe në dorë, tre ekipe në një javë

Sapo i ka mbushur 20 vjeç, ka luajtur 64 ndeshje si titullar në Superiore në dy sezonet e fundit, është kapiten i Laçit: Gentian Selmani po shijon momentin e tij të jashtëzakonshëm dhe nuk është çudi që së shpejti të ecë në gjurmët e…

Kapiteni Selmani qetëson Laçin: I marrim ndeshjet me radhë

Portieri i Laçit: Ishte një ndeshje e luftuar. Ne erdhëm për të fituar. Nuk flas për objektiva. Duhet të stërvitemi fort Futbolli është i bukur, pasi të përplas para fytyrës histori të vërteta frymëzimi. Për fatin tonë të mirë, Shqipëria…