Browsing Tag

Schalke

Tolerancë zero, Shalke dënon lojtarin për arsyen skandaloze

Dy javë më parë mesfushori i Shalkes Nabil Bentaleb u ndëshkua të stërvitej me ekip rezerve pasi disa shkelje të kodit të disiplinës. Lojtari algjerian ishte i dëmtuar, por rregullorja e klubit është e qartë dhe të gjithë lojtarët e…

VIDEO | Lajpcigu fundos Shalken, Volfsburgu me “pesë yje”

Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e javës së 26-të, të programuara për t’u luajtur ditën e sotme në Bundesligë. Bie në sy humbje e Shalke 04 në shtëpi ndaj Lajpcigut me shifrat 0-1, duke e çuar në gjashtë serinë e humbjeve radhazi për…

VIDEO | Shalke për turp, Leverkuzen e Lajpcig nuk gabojnë

Kanë përfunduar shumica e ndeshjeve në Bundesligë, të vlefshme për javën e 24-t. Surprizat nuk kanë munguar, ku mjafton t’i hidhet një sy rezultatit përfundimtar të sfidës së luajtur në Gelsenkirshen, mes Shalke 04 dhe Dyseldorfit, ku…

Ngacmim seksual në stadium, Shalke nis hetim

Një tifoze ka pretenduar se ka qenë viktimë e një ngacmimi seksual në një ndeshje të Bundesligës gjermane, ndërsa sipas saj një stjuard i ka thënë "shko në shtëpi dhe shikoje ndeshjen në televizor", nëse nuk i pëlqente në stadium. Femra…

Zyrtare/ Rudi i jep fund në Mynih, firmos me Shalken

Aventura e Sebastian Rudit te kampionët e Gjermanisë zgjati vetëm një sezon. Mesfushori 28-vjeçar u prezantua sot nga klubi i tij i ri Shalke. Te skuadra nga Gelsenkirshen Rudi do mbajë numrin 13 dhe kontrata që ka firmosur zgjat për katër…

Talenti gjerman në Premier Ligë, Shalke merr “qindarka”

Kampioni i Europës me Gjermaninë U-21, Maks Majer, është pranë firmës me Kristal Palas, në Premier Ligën angleze, raporton The Guardian. Majer ka qenë futbollist i lirë, që pas largimit plot polemika nga Shalke në fund të sezonit të shkuar,…

Zyrtare/ Shalke dorëzohet, Gorecka firmos me Bajernin

Bajerni i Mynihut dhe Leon Gorecka, gjithçka e kryer, nga kontrollet mjekësore e deri te firmat. Mesfushori 22-vjeçar i Shalkes, i cili u transferua në Gelsenkirshen në vitin 2013 për 3.3 milionë euro nga Bohumi, ka vendosur të mos…

Shalke-Avdijaj, tani është luftë e hapur

Donis Avdijaj si Rey Manaj, talent me shumicë, por karakter i vështirë, që i hap probleme. Talenti i Shalkes pati probleme para pak ditësh, kur në miqësoren kundër Paderbornit nuk luajti fare. Shkak ishte një vonesë e tij para nisjes për…

Disiplinë gjermane, Avdijaj shpjegon pse e ndëshkuan

Për ne që e shohim nga jashtë, apo që nuk e kemi provuar kurrë nga afër, duket një histori për të qeshur. Donis Avdijaj nuk u aktivizua në miqësoren që Shalke fitoi të shtunën në Paderborn, ndërsa trajneri Domeniko Tedesko u mjaftua me…

Shalke imiton Hofenhajmin, prezanton trajnerin 31-vjeçar

Moda e re në Gjermani është besimi te trajnerët e rinj në moshë. Nëse Borusia e Dortmundit ka guxuar vitet e fundit, me Klop e Tuhel, Hofenhajmi vendos rekordin, duke ia besuar drejtimin Julian Nagelsmanit, i lindur në korrik të vitit 1987.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online