Browsing Tag

Sanchez

Bomba nga Italia, Interi synon firmën me yllin e Premier Ligës

Nga Italia është publikuar një lajm i papritur: Interi është gati të nënshkruajë me dështimin e Mançester Junajtid, Aleksis Sançez. Siç raportojnë mediat italiane, zikaltërit janë gati t’i shpëtojnë karrierën sulmuesit kilian, por vetëm…

Solskjaer i pafat, ndaj Barcelonës pa “yllin” e sulmit

Shorti i goglave nuk ishte i butë me Mançester Junajtid. “Djajtë e Kuq” do të ndeshen në çerekfinale me Barcelonën, një kundërshtar nga i cili ruajnë kujtime shumë të këqija. Përballjet ndaj katalansve do të jenë më datë 10 dhe 16 prill.…

Miliona për çdo minutë, ja “sheikët” e Premier Ligës

Premier Liga njihet si një ndër kampionatet më të forta në Botë si dhe një ndër kampionatet që shpenzon më së shumti në merkato. Gjithashtu, pagat e lojtarëve në ishull janë ndër më të lartat në Evropë. Pikërisht, lidhur me çështjen e…

Tërbohet Sançez, media e famshme bën trillimin e çmendur

Aleksis Sançez ka qenë në Kili gjatë ditëve të fundit, ku ka festuar 30-vjetorin. Sulmuesit i duhen dhe disa javë pushim për t’u rikuperuar nga një dëmtim dhe drejtuesit e ejuan t’i kalonte këto ditë fundviti me familjen e tij.…

Formacioni më i keq i vitit, sa shumë dështime nga Anglia

Pas përfundimit të ceremonisë së “The Best FIFA 2018”, ku u dhanë çmime të shumtë duke filluar që nga lojtari më i mirë i vitit, duke përfunduar gjithashtu dhe me formacionin më të mirë. Mbrëmjen e kaluar mediat spanjolle kanë publikuar…

Sançez karikon shokët e ekipit: Këtë vit fitojmë gjithçka

“Djajtë e Kuq” e filluan me një fitore këtë edicon të Premier Ligës, por fjalët e shumta të teknikut portugez Zhoze Murinjo kanë shtuar numrin e pesimistëve në radhët e tifozëve të ekipit më të trofeshëm në Angli. “The Special One” ankohet…

Ditë feste për Murinjon, fitore në Bërnli dhe në merkato

Mançester Junajtid ka shkuar përkohësisht -9 nga Mançester Siti në renditjen e Premier Ligës, pas fitores 1-0 në Bërnli pasditen e sotme. Një gol i bukur shënuar nga Antoni Marsial në fillim të pjesës së dytë mjaftoi që Zhoze Murinjo të…

Derbi i egër për Sançez, edhe Murinjo bën ofertën

Aleksis Sançez do të largohet nga Arsenali, por destinacioni i tij është tashmë një mister. Sulmuesi ka arritur marrëveshjen me Mançester Sitin, për një kontratë me 12 milionë sterlina në vit, ndërsa Siti i ka ofruar Arsenalit 20 milionë…

Hënes: Nuk paguajmë sa do Aleksis Sançez!

Presidenti i Bajernit zbërthen merkaton. “Për Tolison kam marrë fjalë të mira. Renaton do ta provojmë edhe një vit. Rudi? Mos u merrni me shifra!” Presidenti i Bajernit, Uli Hënes, kurrë nuk ngurron të flasë për merkaton, edhe kur ajo…

Bajerni prish rregullat, ofertë të çmendur Sançezit

Në dekadën e fundit futbolli ka ndryshuar rrënjësisht nga investimet e frikshme të rusëve, sheikëve e tani kinezëve. Për këtë arsye, shifrat e transferimeve të lojtarëve kanë arritur në nivele të frikshme, ashtu si pagat e tyre. Ndërkaq,…

Bajerni nxjerr në shitje Kostën dhe Sançesin

Me kampionatin e përfunduar me triumf, Bajerni tani po mendon për merkaton, por duket se fillimisht do të punohet me largimet, para se të vendoset për blerjet e reja. Sipas asaj që shkruan e përditshmja gjermane “Bild”, klubi bavarezë ka…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online