Browsing Tag

Rrahmani

Rrahmani: Hap i madh në karrierë, ja pse zgjodha Veronën

Armir Rrahmani u transferua te skuadra e Hellas Verona dhe do të jetë një shqiptar tjetër që do të luajë në Serie A këtë sezon. Mbrojtësi dardan ka thënë sot fjalët e parë si lojtar i Veronës, si dhe ka zgjedhur numrin që do të mbajë në…

Rrahmani zbarkon në Itali, dardani duket gati për Serie A

Armir Rrahmani është transferuar te skuadra e Hellas Veronës dhe do të jetë një tjetër shqiptar që do të luajë në Serie A. Mbrojtësi kërkohej edhe nga Sëlltiku dhe Standard Liezhi, por zgjodhi të transferohej në Itali. Sot, mbrojtësi i…

“Kroatët” nëpër kombëtare, shqiptarët janë dominues

Pasi janë mbyllur të gjitha ndeshjet e muajit tetor të Ligës së Kombeve të gjitha vendet bëjnë bilancet sa i përket numrit të lojtarëve që kanë pasur të angazhuar në Kombëtaret e tyre. Plot 15 lojtarë që aktivizohen në Kroaci kishin lënë…

Rrahmani i lumtur për rekordin: Na presin dhe dy finale

Barazimi i Kosovës me Ishujt Faroe ishte disi zhgënjyes, sidomos pas asaj ndeshje spektakolare me Maltën pak ditë më parë, por dhe për faktin se u shpërdorua një mundësi e mirë për të “hipotekuar” vendin e parë në grup. Gjithsesi,…

Rrahmani kthehet te Dinamo dhe debuton me gol

Një vit më parë, në ditën e parafundit të merkatos verore, Dinamo e Zagrebit i pagoi 1.6 milionë euro Splitit, duke blerë qendërmbrojtësin shqiptar Amir Rrahmani, i cili një ditë më pas u xhirua te Lokomotiva e Zagrebit, klubi satelit i…