Browsing Tag

Ronaldinho

Bomba e merkatos, Ronaldinjo pranë rikthimit pas 4 vitesh!

Një lajm i pabesueshëm po qarkullon në media dhe ka lidhje me Ronaldinjon. Braziliani i famshëm e mbylli karrierën në vitin 2015 dhe Fluminense ishte klubi i fundit me të cilin luajti. Rreth katër vite ka që nuk luan, por Dinjo mund t’i…

Fundi i një epoke, tërhiqet magjistari Ronaldinjo

Kampioni i botës Ronaldinjo është tërhequr nga futbolli, ka konfirmuar vëllai i tij Roberto Asis, i cili është njëkohësisht edhe agjenti i tij. Tashmë 37 vjeç, Ronaldinjo nuk luan futboll prej vitit 2015, kur iku nga Fluminense, ndërsa…