Vepra madhështore për legjendën Ronaldinjo, tani i përjetësuar me penel

0

Në  stadiumin legjendar të kombëtares braziliane “Maracanã” është hapur një ekspozitë pikturash në nderim të një prej legjendave më të mëdha që ka prodhuar vendi i Sambas, Ronaldo De Asis Moreira, ose siç e njohim të gjithë “Ronaldinjo”.

Artisti brazilian Emerson Karvalo de Soza për më shumë se një vit kishte punuar për disa piktura që tregonin rrugëtimin e Ronaldinjos në futboll. Ish-fituesi i Topit të Artë  ka mbetur i shtangur nga çfarë i panë sytë dhe ka falënderuar piktorin që i bëri këto dhurata kaq të bukura me talentin e i tij unik.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.