Ndeshja më e gjatë në histori, Lioni vendos një rekord të ri

Lojtarët e akademisë së Olimpikut të Lionit në bashkëpunim me fondacionin e këtij klubi kanë arritur…

Parakalon Mesin dhe CR7, rekordit të Mbapesë i afrohet vetëm fenomeni

Kilian Mbape është kthyer në fenomenin më të ri të botës së futbollit. Futbollisti 20-vjeçar nuk…

VIDEO | Lenjani shkruan histori në Zvicër, ja rekordi i pabesueshëm i shqiptarit

Ermir Lenjani po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin zviceran. Në takimin e ditës së…

Futbollisti më i vjetër në planet, izraeliti “shkërmoq” rekordin

“Rekordet janë bërë për t’u thyer”, me siguri kjo shprehje e famshme në mbarë botën kanë…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e…

Turpe historike në Madrid, 2 të tilla në pak muaj!

Sezoni i tanishëm i Real Madrid po rezulton një katastrofë e vërtetë, dhe kjo gjë mbështet…

“Plakushi” Kualjarela i pandalshëm, vetëm një ndeshje larg rekordit të Batistutës

Fabio Kauljarela nuk di të ndalet. Sulmuesi 35-vjeçar është paradoksi më i madh i futbollit italian,…

VIDEO | Barça merr tri pikët, Mesi vendos rekordin historik

Barcelona mundi me rezultatin 3 – 0 Eibarin dhe vazhdon të mbajë pesë pikë larg ndjekësit…

VIDEO / Ronaldo hyn në histori, gol jubilar ndaj Xhenoas

Kristiano Ronaldo tundi rrjetën ndaj Xhenoas, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Juventusit. Ky finalizim i…

Kanelo arrin marrëveshjen rekord, tani zyrtarisht atleti më i paguar në planet

Boksieri meksikan Kanelo Alvarez, ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë mediatike gjermane “DAZN”, ku për të…

Kasijas hyn në histori, dy dekada punë për të vendosur rekordin unik

Me aktivizimin në ndeshjen ndaj Shalkes, Iker Kasijas, vendos një rekord unik në botë e futbollit.…

“Goleadori” Ramos, kapiteni i Realit barazon rekordin e frikshëm të Mesit

Serxho Ramos është një mbrojtës, i cili ka një marrëdhënie shumë të mirë me golin. Kapiteni…

Video | Rekord i ri në boks, dueli fitohet sa bie gongu

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në sportin e boksit. Boksieri amerikan Kërtis Harper ka çuditur…

Armani shkruan historinë, thyen rekordin 50-vjeçar në Argjentinë

Franko Armani është njeriu i momentit në futbollin argjentinas. Portieri i River Plejtit ka mbajtur të…

Mesi rekord trofesh, Alveshi i kujton se është i pari…

Dani Alvesh njihet për natyrën e tij… le të themi të çuditshme. Mbrojtësi brazilian nuk është…

Shitja rekord e Kepës, Vajadolid pasurohet prej një huazimi

Kepa Arrizbalaga është portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas transferimit të këtij të…

Postimi i Ronaldos në Instagram kap shifra rekord

Kristiano Ronaldo është padyshim futbollisti më i famshëm në rrjetet sociale dhe me diferencë të madhe…

Zyrtare: Alison te Liverpuli, bëhet portieri më i shtrenjtë në botë

Liverpuli i sezonit të ardhshëm po bëhet gjithnjë e më i frikshëm. Klubi i drejtuar nga…

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni…

Goli i Panamasë thyen rekordin historik, kompanitë e basteve humbasin shifra të frikshme

Panamaja ishte ekipi më i dobët i Kupës së Botës, pa pikë dyshimi. Skuadra që mori…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online